Laste vaktsineerimine väheneb Läänemaal ohtlikult kiiresti

Kaie Ilves

kaie@le.ee

andri meriloo. arvo tarmula

Ka Haapsalu perearst Andri Meriloo on täheldanud, et viimasel ajal suureneb vaktsineerimisest keeldujate hulk. Arvo Tarmula

Läänemaal on mumpsi, punetiste ja leetrite vastu vaktsineeritud väikelaste hulk kahanenud alla WHO ohtlikuks kuulutatud piiri.

Alles 2009. aastal oli Läänemaa Eesti kõige suurema vaktsineerimisprotsendiga maakond, kus 98 protsenti kaheaastasi lapsi oli leetrite, mumpsi ja punetiste vastu vaktsineeritud. Seis aga halveneb kiiresti. Praxise aprillis avalikustatud uuring kuulutas Läänemaa koos Valga- ja Järvamaaga kolme kõige kiirema langeja hulka. 2015. aastaks oli vaktsineeritud väikelaste hulk kahanenud Läänemaal 94,8 protsendini ja 2016. aastaks 93,9 protsendini. Maailma tervishoiuorganisatsiooni (WHO) hinnangul on asi ohtlik, kui vaktsineerituid on alla 95 protsendi.

„Väikelaste vähene vaktsineerimine on praegu peamine probleem,” ütles Läänemaa terviseameti juht Lea Kiis. WHO soovitab kaheaastaste vaktsineeritusega hõlmatuseks 95 protsenti. „Teaduslikult on kindlaks tehtud, et kui see on väiksem, ei ole elanikkond enam ohtlike haiguspuhangute eest kaitstud. 95 protsendist ülespoole ei saa haigus vabalt ringelda,” selgitas Kiis.

Loe lähemalt Lääne Elu tänasest paberlehest.

8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
muig
5 aastat tagasi

kas ämeerika farmaatsiamaffia on juba tõmblema hakanud? 😀

Vana+haapsallane
5 aastat tagasi

Lastehalvatuse, teetanuse, kollatõve vastu vaksineeriti juba 50 aastat tagasi. Kui ise ei tea, küsi ema käest.

Jass
5 aastat tagasi

See on puhas arstide ja ravimitootjate äri. Palju meid siis süstiti kui olime noored. Kujutate ette oleme juba 50+ ja ei sure ära?

mida?
5 aastat tagasi
Reply to  Jass

Kuidas nii? Ikka süstiti. Kas Sa endal käsivarrel rõugesüstist armi ei näe? Uuri, peaks olema. Seegi haigus, mis OLI ja tänu vaktsineerimisele ON KADUNUD. Väita, et kõik on puhas äri, ei vasta kindlasti tõele.

Vana+haapsallane
5 aastat tagasi

Katk toodi Euroopasse meremeestega Idamaadest. Õnnetu paavst ja kassid jätke jutupunktist välja.

mõtlev inimene
5 aastat tagasi

Kõik sünnivad rumalana aga peab ikka eriti vaeva nägema, et terve elu rumalaks jääda. Kes oleks võinud keskajal arvata, et paavsti ulatuslik nõiajaht ja nende käsilaste ehk kasside tapp toob kaasa näriliste kaudu katku puhangu.. Tänapäeval on meil informatsiooni rohkem kuid ikka inimesed ihkavad rumalaks jääda.. Kurb kui ajaloost ei õpita.. alles eelmine sajand oli lastehalvatus üks tõsisemaid haigusi, tänapäeval tänu vaktsineerimisele pole see enam probleem. Telegram.ee võib väita palju tahab, et nende ebateaduse propageerimine ei tee halba, kuid kahju on tehtud.. ja varsti näeb statistikat haigus juhtumite kohta mida oleks võinud vaktsiiniga ära hoida.

arvamus
5 aastat tagasi

Ja siis veetakse neid vaktsineerimata väikelapsi Egiptusesse, Taisse ja mujale nakkusohtlikesse maadesse. Mina hoopis paluks statistikat, mitu last Eestis on saanud tõsise tervisekahjustuse või surnud vaktsineerimise tagajärjel, ja seda võrreldes vanemate poolt sandistatud, uppunud, avariides hukkunud vm moel õnnetustes hukka saanud väikelaste arvuga. Küll omad vitsad ükskord peksavad neid vaktsineerimisest keeldujaid.

Tiit
5 aastat tagasi

Äkki seletaks miks Ameerika on maksnud välja vaktsiinikahjustuste eest 3 MILJARDIT dollarit?
http://www.encognitive.com/files/vaccination-lawsuit-compensation-report.pdf