Keila linnavolikogu hääletas Lääne-Harju sundliitmise vastu

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

1024px-Keila_Kirik

Keila linnavolikogu hääletas teisipäeva õhtul valitsuse sundliitmisplaani maha ja taotleb vastava määruse menetluse lõpetamist.

„Tänaseks me teame, et sundliitmine pole õiguspärane, seda ei toeta sotsiaalmajandusliku mõju analüüs ning ka linna elanikud hääletasid valitsuse idee jõuliselt maha,” ütles linnavolikogu esimees Tanel Mõistus pressiteate vahendusel.

Valitsuse soovitud sundliitmise vastu oli kümme Keila linnavolinikku ning poolt kolm opositsioonilist linnavolinikku.

Mõistuse sõnul kujunes volinike vahel välja terav vastasseis, kuigi nii sisuliste analüüside kui ka linnarahva selge tahte kohaselt peaks Keila jätkama iseseisva linnana.

"Sellest hoolimata jäid valitsuskoalitsiooni kuuluva Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindajad Keila linnavolikogus lõpuni kaitsma oma erakonna peakontori huve ning ignoreerisid Keila linna elanike tahet," lisas Mõistus.

Volikogus samuti opositsioon kuuluvad kaks keskerakondlast jätsid istungile tulemata ning üks hääletas sundliitmise vastu.

Keila volikogu esimehe sõnul on nüüd otsustuskord valitsuse käes. “Kui haldusreformi kriteeriumitele vastava Keila linna selge tahe ning muud praktilised argumendid jäetakse arvestamata, siis seab see ohtu haldusreformi läbiviimise nendes Keila naaberomavalitsustes, mis ei vasta seatud kriteeriumitele,” selgitas ta. “Õigusanalüüsi kohaselt on meil head võimalused kaitsta Keila linna elanike huve kohtus ning vajaduse korral oleme valmis ka seda teed minema. Lisaks on lähinädalatel oodata õiguskantsleri seisukohavõttu Keila sundliitmise küsimuses,” meenutas Mõistus.

Keila linn sattus ootamatult sundliidetavate nimekirja tänavu veebruaris, kuigi varasema kava kohaselt pidi haldusreformi kriteeriume täitev linn säilitama iseseisvuse.

Aprillis linna korraldatud küsitlusest osa võtnud Keila valimisealistest kodanikest 96,8 protsenti toetas iseseisva linnana jätkamist. Valitsus soovib Keila linna liita Keila valla, Padise valla, Paldiski linna ja Vasalemma ühiseks omavalitsusüksuseks ehkki Keilas elab umbes 10 000 elanikku, mis ületab kaugelt haldusreformiseaduses sätestatud rahvaarvu miinimumkriteeriumi.

Keila vallavolikogu toetas reedel valitsuse määruse eelnõu, millega moodustatakse viiest haldusüksusest üks uus suurvald.

Lääne-Harju valdade liitumisläbirääkimistest võttis esialgu osa ka Nõva vald, kuid kui Keila linn ühinemisest keeldus, valis Nõva Lääne-Nigula.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments