13

Haapsalu ajalooõpetaja kogus on 67 000 õllepudelisilti

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

maiste

Margus Maiste. ARVO TARMULA

Haapsalu ajalooõpetaja ja mälumänguri Margus Maiste kogus on 2200 õllepurki ja 67 000 õllesilte.

Raamatupidaja pojana on kogu kenasti katalogiseeritud ja nummerdatud. Siltidest rohkem võtab ruumi õllepurkide kogu. Museoloogiat õppinud ajaloolasena on tal purgid jagatud kuuri all sisse seatud ekspositsiooni ja fondi vahel. „Näiteks Heinekenil on terve hulk purke – ühe paned  välja, teised lähevad kasti, fondi,” kirjeldas ta.

Omapärane hobi on tekitanud ka vääritimõistmist. Näiteks sattus Maiste kommentaare lugedes ühe lapsevanema arvamusele, et tema oma last küll sinna kooli ei pane, kus õpetaja kogu aeg joob. „Loll jääb lolliks, mis mul muud ikka öelda on,” ei lase Maiste end arvamusest häirida.

Maiste kogu sai alguse eelmise sajandi lõpul, kui Eestis tuli välja õlu nimega „Kurat”, mis kirikuõpetajate protesti peale kaotati.

Küsimusele, kas siltide kogumisel on ka mingi spetsialiseerumine nagu margikogumisel, vastas Maiste, et teda huvitavad endise Nõukogude bloki, valimiste või ajalooliste tegelastega seotud õlled. „Maailma ma enam ei kogu. Võta näiteks Hiina – vaatad neid jurakaid seal sildil ja aru ei saa, mis linna või mis õllega tegemist. Mis ma tast korjan?”

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mer
Mer

No mõni hobi võiks ju olla.
Ka minu ajaloo õpetaja oli hr Maiste. Pole siiani paremat õpetajat üldse kohanud.
Alkoholiga ta sinasõber ei ole olnud. Koolis suutis ta alati oma aine väga huvitavaks teha.
Seegi tõik peaks palju ütlema, kui ta valiti meie koolis v i i s aastat järjest parimaks õpetajaks!
Lõpuks, minu teada, lõpetati parima õpetaja valimine ära, sest oli juba ka igav (või ka kadedus kolleegide poolt), et igal aastal üks ja sama nägu saab õnnitletud.

Mina saadan omalt poolt tervisi Härra Maistele 🙂

juss
juss

minu ajaloo õps oli mahoni, see pani küll segast.

Tsips
Tsips

Ka minu õpetaja, suutis tekitada minus huvi ajaloo vastu. Terviseid härra Maistele ????

herr+Ligi
herr+Ligi

tip – top, naabrimees lausa lehes.

haapsalust
haapsalust

Oli ka minu õpetaja, kindlasti üks parimaid ja meeldejäävamaid. Tegi aine väga huvitavaks ja kergesti arusaadavaks.

Justament...
Justament...

… Siimuga täitsa ühel nõul. Maiste on läbiaegade üks huvitavamaid õpetajaid. Hea huumorisoonega ja tunnid olid alati huvitavad. Mis siis õllepudelite ja siltide korjamises halba on? Seda tegi ta ka siis kui mina tema tundides käisin ja no vat ei hakanud ma joodikuks. Ei toonud õp. Maiste õllepurke tundi kaasa, ega propageerinud joomist vms. koolis mitte kuidagi.
Õigest ütles, lollid jäävadki lollideks. 🙂

Enriko
Enriko

Halb on see, et ajakirjanik seadis sildihobi artiklis esiplaanile, justnagu keerleks õpetaja maailm tõesti ümber õlle nagu “Naabritüdruku” joodikutel. Nüüd peavad siis tuttavad Maistet õigustama hakkama. Seda enam, et alkoholism on Eestis tõesti probleem.

Siim
Siim

Olen ka ise härra Maiste õpilane olnud, normaalsemat ja huvitavamalt õpetavat õpetajat, pole ma oma üsnagi arvestatava haridustee jooksul kohanud.

lugeja
lugeja

Kodanik Vihane pane siis oma lapsed sellisesse kooli kus õpetajad vati sees olevaid lapsi õpetavad,

Vihane
Vihane

Kui see kodanik ütleb arvamust avaldava inimese kohta loll, siis minu arvates ei ole tegemist haritud inimesega. Lapsevanema ütlemises oli terake tõtt – inimene, kes propageerib alkoholi selle taara kogumise näol, ei saaks vist päris olla õpetaja minu arvates.

no on ikka
no on ikka

haigeid ilma loodud :O
Kus sa, vihane, küll kasvanud oled, kes sulle siukest ajuloputust teinud on??
Omal ajal kogusin minagi silte, juba noorukina, jumal küll, ega ma sellepärast neid pudeleid ise tühjaks ei joonud

Louis VX
Louis VX

A kui silt pärineb tuttavalt, kes on kursis ta hobidega ning õpetaja pole ise sisu ära joonud?

ka õpetaja saab tegus olla
ka õpetaja saab tegus olla

õllepudeli silt pole siiani küll kellelegi kallale tulnud. Hobisid ja kollektsioone on erinevaid ja inimesed tegelevad nendega. Niisama vahtides ei ole eriti lõbus.

wpDiscuz