0

Keskkonnaamet kutsub seiklusrajale liikuma ja õppima

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

staticmapKeskkonnaamet kutsub kõiki huvilisi tähistama südamekuud ja rahvusvahelist õuesõppepäeva perioodil 14. aprill kuni 14. mai, et avastada oma maakonda ja kodulinna, kasutades selleks rakendust Avastusrada.

Üle Eesti on igas maakonnas avatud vähemalt üks virtuaalne rada, mis on läbitav nutiseadme abil. Rada läbides on võimalik end proovile panna ja saada uusi teadmisi kodulinna loodus- ning kultuuriobjektide kohta.

„Rajad sobivad hästi 6.-12. klassi õpilastele ja õpetajatele õuesõppetunni läbiviimiseks. Tänapäeval on nutitelefon pea igal õpilasel ja selle kasutamine õppetöös on muutunud igapäevaseks. Oleme õpetajatele koostanud ka eraldi juhendi, et neil oleks kergem tundi ette valmistada,“ selgitas keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhatajaMaris Kivistik. "Kuid oodatud on kõik huvilised, kes tahavad liikuda ja samal ajal õppida!"

"Läänemaal on avatud kaks nutirada – Haapsalus Väiksel viigil ja Lihula vallas marsruudil Lihula-Penijõe-Lihula," ütles Keskkonnaamet keskkonnahariduse spetsialist Nele Sõber,

Haapsalu rada 19 kontrollpunktiga algab vanalinna purskkaevu juurest Ehte ja Karja ringliiklusel ja lõpeb Väiksel Viigil ning on läbitav ligikaudu 40 minutiga.

Lõuna-Läänemaa rada, mis saab alguse Lihula mõisast ja lõpeb Lihula Kultuurimaja juures, on 14 kontrollpunktiga läbitav umbes 1,5 tunniga. Radasid läbides tuleb olla tähelepanelik ning järgida liikluseeskirju!

Avastusrada on nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saab luua õues läbitavaid interaktiivseid radu ja see loodi 2015. aastal Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös.

Raja läbimiseks peab osalejal olema:

  • mobiiltelefon või tahvelarvuti (mis kasutab minimaalselt operatsioonisüsteemi iOS-versioon 8, Android 4.4 või Windows Phone 8.1)
  • mobiilne interneti ühendus (vähemalt 3G kiirusel)
  • telefonis sisselülitatud GPS-moodul
  • e-posti aadress

Kuidas alustada:

  1. Mine lehele www.avastusrada.ee
  2. Vali LÄÄNE –> Keskkonnaamet Matsalu rahvuspargi keskus –> Liigu ja õpi Lihula-Penijõe Avastusrajal 2017 või Liigu ja õpi Haapsalu Avastusrajal 2017
  3. Vajuta MÄNGIMA
  4. Registreeri end mängu
  5. Vajuta lingile, mis saabub sinu e-postkasti
  6. Ja mis siis muud, kui rajale!
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz