64

Dirhami veepark vangub loomakaitsjate surve all

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

MERITAHT

Meritäht. Eskiis

Dirhami veepargi projekt sattus nädalavahetusel loomakaitsjate surve alla, EASi eksperdid kogunesid eile kriisikoosolekule, et arutada, kas projekti rahastamist jätkata.

Kaheksa loomakaitseorganisatsiooni saatis eelmise nädala lõpul ühispöördumise EASile nõudmisega, et see loobuks Dirhami veepargi projekti rahastamisest. EAS teatas neljapäeval, et annab 2,25 mln eurot toetust meelelahutuskeskuseks Meritäht nimetatud projektile, mis muu hulgas soovis rajada akvaariumid raide, haide, merilõvide ja muude eksootiliste, aga ka kodumaiste kalade ja elukatega. Loe lähemalt Lääne Elu tänasest paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sadam
Sadam

Väga rumal ja lihtsalt omakasu tagaajav projekt. Mitte vaid ookeani kalade vaid ka Eesti puutumatu looduse vastu suunatud. Leidlik inimene müüks pigem rikkamale turistile sinist taevast ja merekohinat. Orjalik on ehitada teenindusasutusi. Ärge seda kogukonna juttu tulge rääkima, see ettevõtmine seda pole. EAS teeb järgmise ämbri.

elku
elku

Need,kes Roostal käivad hakkavad kindlasti ka seal käima.Mis inimtühi rand-kalalaevad,mets on ammu suvilaid täis…Miks tõesti peab iga asja vastu võitlema.

ei sobi Dirhamisse
ei sobi Dirhamisse

No väga rumal mõte Dirhamisse selline asi rajada. Kuskilgi Eestis on veel ilusad ja rahulikud inimtühjad rannad ja siis sinna peaks mingi mõttetuse tegema – võtke mõistus pähe! Kust need inimeste hordid tulevad, kes seda külastama hakkavad? Ja kui tulekski, siis kuidas kitsad maanteed seda vastu peaksid, kui autosid ja busse muudkui voorib. Dirhami peab jääma rahulikuks looduskauniks kohaks. Tehke midagi sellist Narva kanti, sinna ju kangesti vaja atraktsioone ja sisekaitseakadeemiat jne. Aga ilma ookeanikaladeta.

juss
juss

Mul kaladest poogen, aga idiootne ärimõte küll. Paarikümne aasta pärast om sellest järgi vaid mälestus ja tondiloss rikkumas rannaküla melu. Ega väga vahet polegi, sest selline jube lärakas ei sobi Dirhami ka tervena.

mõelge
mõelge

Selleks, et olla selle vastu ei pea olema loomakaitsja, taimetoitlane või hipi; piisab ratsionaalsest, iseseisvast mõtlemisvõimest, kasuks tuleb ka vähemalt algklassitasemel bioloogia tundmine. Miks peaks inimene tahtma vaatama minna piinatud haid, kes oma elukeskkonnast välja on tassitud, et inimene saaks teda suu ammuli passida? Mõelge!

eeldaks
eeldaks

et kõik loomakaitsjad on eranditult taimetoitlased, muidu tundub vähe silmakirjalik nende tegevus mõne koha pealt 🙂

njah
njah

eks ta ole nii jah, ise nii vegan kui loomade eest seisja

Joo
Joo

Naat on nende põhitoidus kraakovi vorstiga ja vein 😀

Mina küll vastu pole aga ...
Mina küll vastu pole aga ...

aru ma ei saa, miks meil on koerte ja kasside varjupaigad, kui on olemas nii palju loomakaitsjaid?! Loomakaitsjad, oleks aeg tegusid teha….

://
://
vaata loomakaitsjad on lihtsalt uhing inimestest keda huvitab loomade heaolu. ja nad teevad kogu aeg ära kohutavalt suure töö, palju rohkem kui sa arvad. kuid neil pole seaduse silmis eriti palju võimalusi teha asju alati nii nagu vaja. selleks räägitakse läbi nt VTA’ga mis tihtilugu annab negatiivseid tulemusi. niietei ole loomakaitsjaid süüdistada. tehke oma seadused korda ja las inimesed kelle töö on nende asjadega tegeleda, tegelevad ka. meie maksame neile. ja varjupaiku on nii palju, mitte sp et loomakaitsjad ei teeks oma tööd, vaid sp, et inimesed ei tee oma tööd ja ei kastreeri oma loomi ning hülgavad neid. sealt… Loe rohkem »
kk
kk

Loomakaitsjad lähtuvad emotsioonist ja tegutsevad valikuliselt. Suur lahing läheb lahti mõne üksiku hüljatud koera või kassi pärast. Samal ajal kanalates peetavaid tuhandeid kanu või sigalates sigu ei kaitse keegi.

Joo
Joo
Tegelikult sai kari hulle kondi. Midagi targemat nad nii või teisiti oma eluga peale ei oska hakata. Kes üldse on öelnud, et sinna tuuakse mingid mereelukad kes vajavad ruumi oma eluks? Mõned väikesed raid või näiteks rifihaid on ehk hoopis rahul oma eluga. ETV st tuli just film linna loomadest, nad on palju kohanemisvõimelisemad kui meie ise. Hämmastav on aga see, et nii palju on kadeduse krampides vaevlevaid kodanikke kes heale algatusele lihtsalt tahavad vee peale tõmmata.Saage üle. Mõte on ju fantastiliselt hea. Teha Dirhamisse midagi mis veel rohkem inimesi tõmbab peale suurepärase kohviku. Ei mingit arutelu. et mõte on… Loe rohkem »
Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Jajah, Pagula oleks lahe. Suured klaasseinad, radiaatorid, süütevedelikk ja tikud……

Joo
Joo

Tegelikult oleks see ju täitsa jama. Siis oleks süütevedeliku müüjad teretulnud vaatidega 😀

Anonüümne
Anonüümne

sa peaksid ennast veidi ravima.

Joo
Joo

Sinul ei teeks paha natuke lugeda ja lihtsalt koolis käia. Siis kaovad ka painavad mõtted, et keegi kes on teisel arvamusel kui sina peaks end ravima LUMEHELBEKE D: Pöördu psühhokabinetti D:

kont
kont

Loomakaitsjad on samamoodi peast ära pööranud nagu need, kes siin islamiusu vastu võtavad. Nende koht on Jämejalas või Paldiski mnt-el.

Joo
Joo

See on nii. Neil savi nälgivatest lastest aga hulkuvaid kasse söödaks rõõmuga.

T. Kriss
T. Kriss

Ei pea õigeks teiste elusolendite ära kasutamist mistahes eesmärgil. Inimesed, kes te raha siin ilmas ülekõige väärtustate- kasutage enda kukrute täitmiseks omaenda vaimu ja füüsist. Olgem õiglased.

wpDiscuz