9

Jevgeni Ossinovski: alkoholitarbimist piirav eelnõu on nagu hea vein

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Itaalia veinipidu 2016 (arvo tarmula) (27)

Itaalia veinipidu Haapsalus. Foto: Arvo Tarmula

Valitsus kinnitas neljapäeval tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitatud alkoholi- ja reklaamiseaduste muutmise eelnõu ning saatis selle riigikokku, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Ossinovski märkis valitsuse pressikonverentsil, et alkoholi- ja reklaamiseaduste muutmise eelnõu on menetluse jooksul muudetud oluliselt konkreetsemaks.

"See eelnõu on nagu hea vein, mis on läinud päev päevalt paremaks," leidis ta.

Täielikult keelatakse sotsiaalmeedias alkoholikäitlejate poolt tehtav alkoholireklaam, samuti alkoholi välireklaam ning pikendatakse kellaajalist reklaamipiirangut raadios ja teles kella 21-lt 22-ni.

Alkoholireklaami ei tohi esitada ajakirjade lisaväljaannete esi- ja tagakaanel ning poodides keelatakse ka alkoholi degustatsioonid ja happy hour ehk võimalus pakkuda mingitel tundidel alkoholi tavapärasest soodsamalt, samuti ei tohi alkohoolse joogi multipakendi ostmine olla soodsam kui üksiku joogi ostmine.

Loe pikemalt ERR-i uudisteportaalist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
hr. ossinovski
hr. ossinovski

peaks mõneks ajaks ametit vahetama, liiga kauaks *ühte liini* jäänud, töötulemusi lihtrahvas ei tunneta ,ei märka et töö-ja tervishoiualaseid muudatusi ja tulemuslikkust oleks rahva jaoks parandatud. Kahju, et nii on.

Volli
Volli

“alkoholitarbimist piirav eelnõu on nagu hea vein”
Kuidas saab tervishoiu minister alkoholi kiitmisega antud seadust reklaamida. EI TOHI alkoholist luua positiivset kuvandit.

Juuri
Juuri

Kui keegi enam ei joox.mille eest te puugid siis Toompeal peesitate…

austatud
austatud

töö ja tervishoiuminister, palun lõpetaks nüüd selle ALKO,ja hakkaks tegelema tervishoiuga. Pool Eestit on juba grippi haigestunud ja osad nõrgemad teispoolsuses. Teeks selgeks, mis hirmus viirus ründab ja organiseeriks üleriigilise tasuta vaktsineerimise,ehk jääb mõni surm olemata.

Kama2
Kama2

Peab ära keelama parempoolse liikluse. Sotsidele kui vasakpoolsetele peaks see olema elementaarne!

Tobujuss
Tobujuss

Kutsuge kiirabi -ühte on haaranud suurushullustus!
Läti valitsus aga teeb lisaeelarvet

Kübe
Kübe

Õnneks kanged suuri õllesid multipakis ei müüda.

Mart
Mart

Et tont ka nämmutamisest ei väsi. Enda tõestamiseks tuleks midagi asjalikku leida.

juss
juss

Oleks minu teha, ei keelaks joomist! Andku minna! Saakski ühiskonna puhtamaks ja kainemaks!

wpDiscuz