Haapsalu piiskopilinnus. ARVO TARMULA
Järgmise aasta teises pooles algavad Haapsalu piiskopilinnuses arendustööd ja 2019. aasta kevadel peaks valmis saama uue ilmega muuseum ja külastuskeskus.
Siiani on Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi puhul olnud takistuseks, et linnuses puudub küte, mis seab aastaajast tulenevad piirid muuseumi avatuna hoidmisele. 1980. aastatel alustatud taastamistööd jäid hoones pooleli ja ekspositsioonile oleks ruumi juurde vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Tänu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetusele on nüüd plaanis luua moodne muuseum ja külastuskeskus. Keskseks eksponaadiks jääb endiselt linnus, mis on vahendiks kõigi teemade tutvustamisel.
"Saame näidata kõike seda, mis toimus keskaja igapäevaelus, toimus poliitikas, toimus linnaehituses, kuidas arenes üks linn, mis toimus relvastuses, mis toimus meditsiinis," rääkis linnuse juhataja Kaire Tooming.
Olen nõus jeerumiga. Samas ei saa nendest muinsuskaitsjatest alati aru, kui inimene tahab oma maja korda teha, siis on nõudmised väga ranged, alates ustest, akendest, rääkimata katustest.
Ei meeldi sellisel kujul uuendamine. Pigem ootaks taastamist või esialgset ülesehitamist – oleks mida hinnata. Aga noh, uued mõtted, uued juhid, uued rahad. 10 – 15 aasta pärast uuesti.
Selles suhtes on sul ôigus, et vôiks kasvôi osaliselt taastada, näiteks kastell.
Osadel näikse absoluutselt iga asja peale nina vingus olevat. Mis teil viga on? Eriti hull on muidugi esimene kommentaar, selle peale tekib küsimus kas inimesel ikka on katuse all veel midagi .
Noh, jälle ohime. Kui ei meeldi kolige mujale elama.
Linn niigi inimestest peaaegu tühi juba. Jääd siia suisa üksinda, Valdek.
Mine kummarda siis kärbseseeni ja võsa, kui linnus ei meeldi.
võõra vägivaldse võimu sümboli igavikustamine