4

Kullamaa vallavanem: riigikohus tegi hea otsuse

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Jüri Ott (urmas lauri)

Jüri Ott. Foto Urmas Lauri

Riigikohus tegi omavalitsuste sundliitmise asjus otsuse, mis jättis kõigil asjaosalistel heas mõttes käed ja näo puhtaks, kommenteeris Kullamaa vallavanem Jüri Ott.

Kullamaa ja veel 25 omavalitsust soovisid riigikohtult haldusreformi seaduse mõni punkti kehtetukstunnistamist. Riigikohus otsustas täna, et põhiseadusvastane on üksnes valitsuse algatatud ühinemise kulu 100 000 euro suurune ülempiir.

Nii võimalik sundliitmine kui ka 5000 elaniku piir on kohtu hinnangul õigustatud.

„Riigikohus leidis, et haldusreformi seaduse on vastu võtnud riigikogu, seega ei saa rääkida meelevaldsest piiride muutmist,” selgitas Jüri Ott.

5000 elaniku piiri osas oli riigikohus Oti hinnangul kõhklevam. „Riigikohus leidis, et nemad ei ole küll pädevad ütlema, kas 5000 elanikku on õige piir või mitte. Omavalitsuse võimekuse kriteeriumid oleks võinud küll olla paremini välja toodud, aga põhimõtteliselt on alust arvata, et suurem omavalitsus on võimekam,” kommenteeris ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
to Mhh
to Mhh

Haugu,haugu – igal oinal on oma mihklipäev

Mhhh
Mhhh

Korteriott.

Eelmisele
Eelmisele

Asjalik kommentaar Kullamaa vallavanemalt. Kommenteeri ka Riigikohtu otsust , kui oskad.

einoh
einoh

mis kommenteerija see Ott ka on, ei kommentaari

wpDiscuz