Politsei pidas kinni Tallinna televisiooni juhi

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Foto: Pixabay

kohtuhaamer Pixabay

Täna hommikul pidasid keskkriminaalpolitsei töötajad kuriteos kahtlustatavana kinni Tallinna TV juhatuse liikme Toomas Lepa. Lisaks Lepale pidasid politseinikud samas kuriteos kahtlustatavana kinni veel kolm inimest, kellest üks on TTV töötaja. Kahtlustus on esitatud ka ühele juriidilisele isikule.

Tegemist on selle aasta juuni lõpus alustatud kriminaalmenetluse esimeste avalike menetlustoimingutega, mille raames uuritakse suures ulatuses Tallinna Televisiooni rahade omastamist. Hetkel otsivad keskkriminaalpolitsei ametnikud läbi kahtlustatavate elu- ning töökohti, sealhulgas ka Toomas Lepa kasutuses olevaid Tallinna Televisiooni ruume.

Esialgse kahtlustuse järgi on Toomas Lepp lasknud mitme aasta vältel maksta Tallinna Televisioonil temaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud. Praegu on alust arvata, et sellega on Tallinna Televisioonile tekitatud kahju suurusjärgus paarsada tuhat eurot.

Toomas Lepp on kuriteos kahtlustatavana kuni 48 tunniks kinni peetud.

Prokurör Leelet Kivioja sõnul on nii politsei kui ka prokuratuuri üks prioriteetidest uurida kohalike omavalitsuste vara võimalikku väärkasutamist – kas omavalitsustele eraldatud raha kasutatakse kohaliku elu edendamiseks või kellegi isiklikuks rikastumiseks.

„Kuivõrd sihtasutus TTV kuulub Tallinna linnale, on kahtlustuste järgi kaudselt omastatud maksumaksja raha isiklikuks hüvanguks. Hetkel kogutud tõendid viitavad, et omastamine olnud järjepidev ning kestnud aastaid.“

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler kinnitas, et igal aastal on büroo töötajad edastanud prokuratuuri kriminaalasju, milles kahtlustatakse just kohalikus omavalitsuses või selle hallatavas asutuses toime pandud korruptsioonikuritegusid. „Omavalitsustes toimuv on kahtlemata ka edaspidi meie terava pilgu all, sest avalike vahendite omakasust lähtuv kasutamine ei arenda kohalikke olusid ega muuda meie inimeste elu paremaks.“

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning seda juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Läänemaallane
5 aastat tagasi

Eks kodanik Lepp võttis eeskujuks füürer Savisaare ja lootis, et saab ka rikkaks. Saab esimese 100000 rikkaima eestlase sekka. Kuidas isake ees, nõnda jüngrid järgi marsivad ilusti vangla uksest sisse!
Igatahess-üdini vastik libe ja limane Savisaare kiitjate punt!

...
5 aastat tagasi

Juhtusin mõnikord vaatama saadet Tallinna TV-s “Vaba Mõtete Klubi”, mille kaudu väidetavalt toimus ka rahade kantimine, siis pani mind imestama see, kui tihti oskas M.Ummelas korrata E.Savisaare poolt öeldut – olen puhas, kui prillikivi. Kas need sõnad ei andnud mitte M.Ummelasele ka vabaduse tegutsemaks afääridega Edgari sõnade varjus.

sass1.
5 aastat tagasi

Mitte Tallinna televisiooni, vaid
Tallinna Kesktelevisiooni juhi.

Jaak
5 aastat tagasi
Reply to  sass1.

Tola sass 1. Paremaid ja huvitavamaid TV programme annab otsida.Isegi venemaa kesktelevisioon on huvitav kui propaknda ja uudised välja jätta.

Tubli
5 aastat tagasi

PLATS PUHTAKS!