IRL ja Vabaerakond esitasid Jõksi presidendikandidaadiks

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

valge daam19. jõks. tarmula

Allar Jõks. Foto Arvo Tarmula

Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Vabaerakonna fraktsiooni kokku 21 liiget esitasid reedel Allar Jõksi presidendikandidaadiks Riigikogu esimesse hääletusvooru, mis toimub esmaspäeval kell 13.

Allar Jõks on sündinud 18. märtsil 1965, ta on sünnilt Eesti kodanik ning kinnitanud oma nõusolekut presidendiks kandideerida, teatas Vabariigi Valimiskomisjon BNS-ile.

Allar Jõksi seadsid üles kõik 14 IRL-i fraktsiooni liiget, kelleks olid Raivo Aeg, Maire Aunaste, Siim Kiisler, Aivar Kokk, Viktoria Ladõnskaja, Andres Metsoja, Marko Mihkelson, Kalle Muuli, Mart Nutt,  Juhan Parts, Helir-Valdor Seeder, Priit Sibul, Ken-Marti Vaher ja Einar Vallbaum ning seitse Vabaerakonna fraktsiooni liiget Jüri Adams, Andres Ammas, Krista Aru, Monika Haukanõmm, Andres Herkel, Ain Lutsepp ja Artur Talvik.  

Neljapäeval esitasid 27 riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget presidendikandidaadiks Mailis Repsi.

Kandidaadi registreerimiseks nõutavad dokumendid esitab Vabariigi Valimiskomisjonile üks kandidaadi ülesseadjatest. Kandidaate saab esitada laupäeval kella 18-ni. Vabariigi Valimiskomisjon koguneb koosolekule pühapäeval, 28. augustil kell 15, et kandidaadid registreerida.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kindlasti
Kindlasti

Jõks presidendiks!

Jüri
Jüri

Parim president on Allar Jöks,
seda teab ju igaüks.
Kui sina seda veel ei tea,
siis nüüdsest kindlalt meeles pea!

mell
mell

on paremaid.Sedagi teab igaüks.

rein
rein

kindlasti on paremaid kuid kahjuks nad ei kandideeri

pepsodent
pepsodent

advokaadifirma president?

ajavad
ajavad

tyhja tuult taga

kekkonen
kekkonen

kummitab

wpDiscuz