0

Karilaid: kus on Tallinna Sadama esimene parvlaev?

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Keskerakond (11). Jaanus Karilaid. Tarmula

Jaanus Karilaid. Arvo Tarmula

Keskerakonna aseesimees ja riigikogu liige Jaanus Karilaid kirjutas oma Facebooki seinal, et nädala eest pidanuks Eestisse jõudma Tallinna Sadama tellitud parvlaev Türgist, kuid seda ei ole siiani.

“Segadused korruptiivsel moel korraldatud laevahankega jätkuvad. Kokkulepete kohaselt peaks neli uut parvlaeva valmiva järgmise graafiku kohaselt: Poola laev 1, laev merel testimisel 15.06.2016, laev Eestis 01.08.2016; Poola laev 2, laev merel testimisel 25.07.2016, laev Eestis 01.09.2016; Türgi laev 1, laev merel testimisel 01.06.2016, laev Eestis 01.07.2016; Türgi laev 2, laev merel testimisel 16.07.2016, laev Eestis 15.08.2016.” “Kui Poola laevatehasega pikendati laevade valmimise tähtaegasid, ja sellest teavitati ka avalikkust, siis Türgis ehitatavate laevade osas väidetavalt probleeme pole,” ütles Karilaid. "Samas pole tähtaja järele juba nädal tagasi Eestis olema pidanud laevast midagi kuulda.”

“Kas keegi veel üldse vastutab lepingute täitmise ja mittetäitmise eest?” küsib Karilaid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aga tegelikult
aga tegelikult

Minul on nt kahju, et Karilaid ei ole enam Haapalu linnavolikogu esimees. Karilaiuga kadus ka igasugune kontroll Haapsalu linnavalitsuse töö üle ,selles majas ei vastuta enam keegi millegi eest.

Juhan
Juhan

Herr Karilaid, miks veebis otsid parvlaeva? Mine Tallinna Sadamasse ja küsi juhatuselt, ise oled uurimiskomisjoni liige!!!

trackback
Hiiumaa liinile mõeldud parvlaev Leiger võib Eesti vetesse jõuda kuu aja pärast | Lääne Elu

[…] liige Jaanus Karilaid juhtis tähelepanu, et nädala eest pidanuks tema arvestuste järgi Eestisse jõudma esimene parvlaev […]

Volli, saarlane
Volli, saarlane

Kõigi laevade ostmiseks oli vaja Tallinna Sadama ainuaktsionäri 31.10.2014. a otsust nr 14-0053.

“Talviku raport” (punktid 128 ja 129) väidab ka, et TS Laevad sõlmis Türgi laevaehitajaga Sefine Shipyard lepingud 2014. aasta 16. oktoobril aga Tallinna Sadam sõlmis lepingud Poola laevaehitajaga Remontowa Shipbuilding 2014. aasta 23. oktoobril.

IRWQ
IRWQ

Karilaid paneb pada – Tallinna sadam polegi ühtegi laeva tellinud – seda tegi itta TS Laevad .
Muus osas küsiks samu küsimusi – türgi laevadega on mingi jama jah – selliste nimedega laevu pole ju veel isegi registris ja puudub ka kutsung

wpDiscuz