0

Miks näitlejad Henrik Kalmet ja Ott Sepp ei joo? Kumma põhjendused on veenvamad?

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Ott Sepp ei jooOtt Sepp möönab, et ta ei oska eriti hästi juua. Ekraanitõmmis videoklipist.

“Joome poole vähem!” kampaania raames on valmis tehtud värsked videoklipid, kus näitlejad Henrik Kalmet ja Ott Sepp annavad püstijalakomöödia vormis oma rohkem või vähem usutavad vastused küsimusele, mida alkoholist keeldujad tihti kuulevad.

“Joo poole vähem, naudi poole rohkem!” – nii kutsub liikumise “Joome poole vähem!” peagi linnapildis märgatav plakat üles inimesi poole vähem alkoholi tarbima. Üheaegselt välikampaaniaga ilmuvad nii teleekraanidele kui ka YouTube’i sotsiaalmeedias jagamiseks uued Kinoteatri ja loovagentuur Newtoni koostöös valminud videoklipid.

“Me Eestis oleme harjunud ebanormaalse olukorraga, kus inimene peab põhjalikult põhjendama oma otsust mitte juua. Küsime: "Miks sa ei joo?", aga kui Arno Tali ilukirjanduslik näide välja jätta, siis keegi ei küsi pea kunagi: "Miks sa jood?". See tähendab, et joomine on ühiskondlikult see normaalne olek, mida pole vaja põhjendada, ja mittejoomine ebanormaalus, mis vajab tugevat alibit. Oleks aeg seda olukorda muuta,” arvab Kalmet.

Kampaania eestvedaja ja rahvatervise eksperdi Riina Raudse sõnul on inimeste peamine tagasiside ikkagi see, et kui peole lähed ja alkoholi ei taha, siis tuleb vabandusi otsida.

Vaata Ott Sepa põhjendusi 

Henrik Kalmet põhjendab mittejoomist

"Joome poole vähem!" on sotsiaalne liikumine, mille eesmärk on mõjutada alkoholitarbimist puudutavaid kirjutatud ja kirjutamata reegleid ning vähendada alkoholitarbimist ja sellest tulenevaid kahjusid Eesti ühiskonnas. Kampaaniat korraldab Terve Eesti Sihtasutus ning seda rahastavad Norra toetused ja Sotsiaalministeerium.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Aivar
Aivar

joome poole vähem… hästi, tee pool, aga tee hästi!!!

sorts
sorts

joo,sõber joo, joo ennast täis kui siga…

sm tibla (ossinovski) ja tema jüngrid.
siinkandis hakati JOOMA alles SOTSIALISMI (elik nõuka võimu )saabudes. joome siiani elik on nõukavõim on riigitüüri juures.

tibla (sm.ossinovski) tee midagi EESTI RIIGI ja tema elanike heaks, siis alles kilka

otstarbekus?
otstarbekus?

Lääne Elu võiks avaldada pisikese väljavõtte uuringutest, mis käsitlevad selliste kampaaniate mõju ja efektiivsust. paraku selgub, et sellised kampaaniad pika-ajalises vaates inimese käitumist ei mõjuta. See, et joomine on kahjulik ja võiks vähem juua, on vist kõigile selge. Veelkord seda näitlejate kaasabil meelde tuletada on muidugi meelelahutuslik ja vahva administratiivne tegevus mõnele mtü-le, kuid kui võrrelda kasutegurit ja teiselt poolt täna laual olevate sotsiaalsete probleemide tõsidust, siis tõepoolest ei oska väga sellise kampaania üle uhkust tunda.

Koluvere elanik
Koluvere elanik

Loogilisem oleks, et joomist peab põhjendama, mitte mittejoomist.

Palivere elanik
Palivere elanik

Kellel seda propagandat vaja on? Las inimesed joovad rahulikult!

vitja
vitja

joo surnuks ennast

wpDiscuz