10

Politsei käis Haapsalus luiki päästmas

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Luiged jäävangis. Arvo Tarmula foto

Täna pärastlõunal käis politsei Haapsalus Tagalahel luiki päästmas.

Juhtumit nägi pealt Lääne Elu fotograaf Arvo Tarmula, kes läks promenaadile pildistama ja avastas, et kaks luike on kolme-neljakümne meetri kaugusel sillast jäävangis.

„Liikusid nagu väikesed jäälõhkujad, sentimeeter haaval,” kirjeldas Tarmula vaatepilti.

Tarmula sõnul oli jää umbes sentimeetri paksune, luikedele kutsus abi tervisejooksu teinud Urmas Arro, kes helistas merevalvekeskusesse, kust kutse edastati politseisse.

„Tõmbasin ülikonna selga, paarimees viis mu promenaadile ja ronisin vette,” ütles luiki päästmas käinud Harri Mardisoo Haapsalu politsei merepäästeüksusest.

Tarmula asus pildistama, kaitseülikonnas Mardisoo kahlas linde päästma, kuni need ise end, ilmselt päästjat peljates, vabasse vett murdsid, ja Mardisoo tuli veest tagasi välja.

Haapsalu politsei välijuhi Vaima Valgu sõnul juhtub keskeltläbi kord aastas, et jäässe kinni jäänud lindudele kutsutakse abi.

IMG_6281 IMG_6294

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tont.
Tont.

Peaksid,peaksid…. Loom (lind) on mònikord loll. Parem pààsta mònes luiged kui narkomaan.

juuli
juuli

ja kui see narkomaan oleks su enda ainuke poeg või tütar?

Arvos
Arvos

Siis vaata peeglisse, kelleks sa ta kasvatanud oled! Ja häbene.

XP
XP

Küll päästetakse kasse puu otsast (olete te mõnda nälga surnud kassi skeletti puu otsas näinud?), küll veelinde merest. Kui luiged ise välja said, siis järelikult polnud päästa vaja.

hädaldus
hädaldus

ja mida sa pakud lahenduseks? Kui esitati kutse, siis politsei oleks pidanud reageerimata jätma ja kõik kukele saatma? Mõtle enne ja siis ütle, mis lahenduse pakud. Politseile kiitus!

maali
maali

siis on looduslik valik! luiged peaksid ära lendama minuteada! vaatasin kevadel óudusega,kuidas inimesed luiki saiaga toitsid,ehk tehti seda suvelgi? úhele prouale útlesin,et olge nii kena ja ärge andke neile saia,nad ei jaksa súgisel ära lennata! proua tegi imestunud näo pähe ja útles ,et ta pole kuulnudki sellist asja! kus kohas te inimesed elate?! kuipalju on räägitud?! lind on ju loll,harjub poputamisega ära,nagu inimenegi…..aga meil on soe tuba,diivan,telekas ja naine,kes kóógis vaaritab….luikede e lóppeb selline asi surmaga,egas politsei ka alati appi jóua

maali
maali

politsei vöiks tulla ja nendel debiilikutel nahk kuumaks kütta,kes praegu kastani kortermajade vahel rakette lasevad juba pool tundi jutti!!!

Anonüümne
Anonüümne

Viigi peal olid ka täna mitu tükki.

kristiina
kristiina

Väga tubli, et politsei ei pea paljuks loomi aidata. Palju tervist teile!

pook
pook

Ai nüüd kohe poliseinikele palka juurde. Kõvad töömehed teised.

wpDiscuz