SEB suleb uuel aastal postipanga

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Lihula SEB pank

Lihula endine SEB kontor. ARHIIV

SEB lõpetab alates 29. veebruarist 2016 pangateenuste pakkumise postkontorites, teatas SEB pressiesindaja Maarja Gavronski.

Finantsteenused jäävad postkontoritesse alles, sest Eesti Post jätkab sularaha sissemakse ja maksete teenuse pakkumist ning seda kõikide pankade klientidele samadel tingimustel. „Eesti Post on välja töötanud iseseisvad maksete vahendamise ja sularaha kontole sissemakse lahendused ning soovitame senistel SEB Postipanga klientidel edaspidi kasutada Eesti Posti teenuseid,“ kommenteeris SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

„Pangateenuste pakkumiseks maapiirkondades on konkureerimise asemel mõttekam teha koostööd, kuna see võimaldab tagada teenuse kättesaadavuse ka valdkondades, kus see majanduslikult ennast muidu ära ei tasuks, näiteks sularaharingluse tagamisel. Sularaha osakaal igapäevastes maksetes on kiiresti kahanemas, kuid see ei tähenda, et sularaharingluse süsteem ei vajaks arendamist. Vastupidi, mida väiksem on nõudlus sularaha järele, seda keerukam on seda pakkuda üleriigiliselt ja seega peaks erinevad ettevõtted tegema koostööd, tagamaks efektiivne sularaha kättesaadavus,“ lisas Vaikmäe-Koit.

„Eestis oleks võimalik pakkuda cash-back („sularaha poest“) lahendust turuüleselt ehk igast makseterminalist, kuid sellise süsteemi ülesehitamine eeldaks kõikide pankade, kaardiorganisatsioonide ja kaarditehingute töötlejate arendustöid. Plaanime algatada Eesti Pangaliidu tasemel laiema diskussiooni, et selline lahendus sünniks, sest see tagaks sularaharingluse maapiirkondades parimal võimalikul moel,“ kommenteeris Vaikmäe-Koit.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
koera saba
8 aastat tagasi

võiks riigi korraga kinni panna, mida seda saba jupphaaval raiuda. Ma ei saa aru, miks meil üldse mingi maaeluminister või regionaalminister olemas on. Need vennad peaks tagajalgadel oleme selliste uudiste peale. Tõenäoliselt ilmselt pole nad sellistest asjadest kuulnudki- pole tähelepanuvajadust sellistele asjadele. Huvitav kas mõni ajakirjanik viitsiks ka uurivat ajakirjandust meelde tuletada ja mõnelt ministrilt ka õigeid küsimusi küsida. Eriti- mida ette võetakse, et maal elu päris välja ei sureks. Maavanem ka vait nagu sukk.

Omniva
8 aastat tagasi

Ikka kõik postkontorid paneme lähiajal kinni, need on kahjumlikud.

Loterii
8 aastat tagasi

Postkontoreid pole enam maal ollagi ja need, mis veel on, pannakse ka lähiajal kinni.

aga...
8 aastat tagasi
Reply to  Loterii

mis mõtet on postkontoril mis avatakse kell 9 ja suletakse 13.30.Kes seal siis käib?