9

Prokurör lõpetas lapse üksi rõdule jätnud ema kriminaalasja

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

Lääne ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse, mis käsitles ema süüasja, kelle ettevaatamatuse tõttu kukkus väike tüdruk rõdult alla ja sai raskelt viga.

Tänavu 16. juuli ennelõunal jättis ema oma 1,2aastase tütre Haapsalus ühe kortermaja teise korruse rõdul hetkeks üksi. Laps surus oma pea ja seejärel ka keha rõdu metallist piirdetalade vahelt läbi ja kukkus rõdult alla muruplatsile. Laps sai eluohtlikult viga.

Juhtumi kohta algatati kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist ettevaatamatuse tõttu. Seadus lubab sel puhul määrata kas rahalise karistuse või vangistuse ühest kuust ühe aastani.

Prokurör võttis kriminaalasja lõpetades arvesse, et ema oli lapse juurest eemal lühikest aega ja et tema tegu polnud tahtlik. Ema pidanuks olema ettenägelikum ja hoolikam.
Karistust kergendav asjaolu oli süü tunnistamine ja kahetsus, samuti abi andmine
pärast süüteo toimepanekut. Prokurör arvestas ka asjaolu, et raskeid tervisekahjustusi sai ema enda laps. Ema on tunnistanud, et peab oma süütundega elama kogu elu.

Ema ülalpidamisel on kolm alaealist last ja ta on praegu lapsehoolduspuhkusel. Lapse isa ei soovi ema karistamist. Ka lapse tervis on paranenud.
Karistust raskendavaid asjaolusid ei ole.

Seda kõike arvestades leidis prokurör, et puudub kriminaalasjas avalik menetlushuvi ja vajadus ema kriminaalkorras karistada. Prokurör lõpetas menetluse, aga määras, et emal tuleb maksta riigituludesse 390 eurot ja kriminaalmenetluse kulu 84 eurot.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
lugeja
lugeja

Eesti Päevalehes oli täna artikkel” Lapsevanema hoolimatus maksab sageli kurjalt kätte”!

Tule taevas appi!
Tule taevas appi!

Ema kolm last vajavad pidevat tähelepanu, vajavad süüa, vajavad puhtaid riideid ….. //Lapse isa ei soovi ema karistamist ?//!
Noo, KURAT! määrata oma lapsi armastavale emale- kelle peres juhtus õnnetus – veel süüdistus ? Kas selline popsirahas me siis nüüd oleme ?
Kas siit peab ka veel andamit riigile koguma ?

?
?

“Ema oli lapse juurest eemal lühikest aega”-kuidas seda aega määratletud on? Ema eemale minekust lapse kukkumiseni või?

Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Imelik riigike meil.Tuleb ju välja niimoodi, et makstes riigi tuludesse 390 euri ongi kõik korras. Mitu eurot maksaks see kui ma mõnel muril lubaksin rõdult alla kukkuda?
PS! Vanasti müüdi ka indulgentse.

mina
mina

Mis see karistus oleks pidanud siis olema? Vangla? Võtta lastelt ema üldse ära? Kujutad sa endale üldse ette, millise süütundega see ema edasi peab elama? Kujutad Sa ette, kuidas see õnnetus tema psüühikat mõjutas/mõjutab? Kas Sa kujutad ette, millist õudu põhjustab selle ema jaoks ükskõik millise vähegi ohtlikuma olukorra nägemine? Hea ja kerge on hukka mõista, tugevamad aga püüavad mõista.

Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Vastupidi, ma nimelt ei saa aru, mis põhjust, peale täitmatu ahnuse,on riigil kätt inimese taskusse ajada seekord ja kuidas see selle pere elu paremaks saaks muuta.
Pagulast aknast välja viskatesl aga oleksin rõõmuga nõus riigituludesse maksma selle 390 euri kui see oleks siis kogu hind…

minu meelest
minu meelest

peaks rahul olema,et süüdimõistvat kohtuotsust ei tulnud. Mõistlik tegu.

A.
A.

ei imestaks kui prokurör oli ülle tamm-nii tema käekirja moodi…

maali
maali

et nagu topeltkaristust? mina ei suudaks ka ettevnäha,et laps mahub nendest vöredest läbi!!!!

wpDiscuz