4

Alaealine tüdruk jäi võltsitud ID-kaardi kasutamisega vahele

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Hiljuti tuli Haapsalu politseijaoskonna ametnikel menetleda juhtumit, kus alaealine tütarlaps oli vanuse muutmiseks rikkunud oma ID-kaarti, teatas politsei pressiesindaja. Kaheksast oli tehtud kuus ehk tüdruk oli teinud end kaks aastat vanemaks.

Noore neiu selgituste kohaselt ajendas teda kaarti rikkuma soov teha neid asju, mille tegemisest teda lahutas veel kaks aastat. Esialgu süütuna tundunud mõtlematu tegu tõi kaasa probleemid, mida noor inimene ise oodata ei osanud.

Haapsalu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Indrek Tohteri sõnul tuleb noortele selgitada isikut tõendavate dokumentide tähtsust ja väärkasutusega seotud rikkumise tagajärjel saadu karistuse mõju. „Tähtis on aru saada, karistus võib noorele inimesele tema edasises elus takistuseks tulla. Olgu siis selleks reisimine mõnedesse välisriikidesse või kandideerimisel tööle avalikus sektoris. See võiks iga mõtleva inimese ettevaatlikuks teha,“ ütles Tohter.

Tähelepanelik tasub olla ka neil dokumendi omanikel, kes oma aleealisele sõbrale suitsupaki ostmiseks või ööklubisse pääsemiseks oma ID-kaardi annavad. Arvestada tuleb sellega, et kehtiva dokumendi kasutamise ja dokumendiga sooritatud tehingute tagajärje eest vastutab dokumendi omanik, kui ta ei suuda tõendada vastupidist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
:)
:)

tüdruku sünniaasta oli tehtud 1996 kuigi oli 1998

Karla
Karla

69?

to ...
to ...

siis ta muutuks ju veel kaks aastat nooremaks?

...
...

Äkki pigem et kuuest oli tehtud kaheksa?

wpDiscuz