0

Virtsus ja Rohukülas seni ootejärjekordi ei ole

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

St Ola

Väinamere Liinide teatel on Kuivastu-Virtsu ja Heltermaa-Rohuküla liinidel jaaniaja liiklus täies hoos, kuid ootejärjekordi pole sadamates seni veel tekkinud.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on mõlemal liinil sujunud liiklus ladusalt ja ooteaegadeta, kuigi reisijaid on palju.

„Oma roll on siin läbi aegade suurimal teenindusvõimsusel, kus Väinamerel sõidavad korraga viis laeva. Kuivastu-Virtsu liinil sai Ionas kenasti sõitma ning suudab teenindada reise kahe autotekiga korraga. Samas oskavad ka reisijad hästi arvestada tippaegadega ja hajutavad end teadlikult reiside vahel ära. Paljudele reisidele on tegelikult veel isegi e-pileteid saada ja tasub meeles hoida, et eelmüüki läheb tippaegadel vaid veidi üle poole kõigist piletitest ja teine pool müüakse kohapealt üldjärjekorrast,“ ütles Hiiuväin.

Hiiuväin lisas, et praegu pole veel keegi pidanud järjekorras seisma, kuid 24. juunil Kuivastust tulles võib järjekordi siiski ette tulla.

„24. juuni saab olema kõige suuremate reisijate arvuga päev üldse, nii et selleks tuleb valmis olla. Omalt poolt teeme kõik selleks, et ooteajad oleksid võimalikult lühikesed. Esmakordselt liini ajaloos sõidavad kolm laeva samaaegselt. Kui üks lõpetab laadimist, saabub teine juba lossima. Nii et kõik reisijad saavad julgelt võtta ette teekonna saartele ja tagasi,“ ütles ta.

Väinamere laevaliinidel sõidavad sel nädalal viis laeva aasta tihedaima sõiduplaani järgi. Jaanipühadeks ja Hiiumaal toimuva paraadi sujuvaks teenindamiseks on graafikusse lisatud täiendavaid väljumisi. Võidupüha paraadi külaliste ja paraadil osalejate liikumise tarbeks on riik
 tellinud lisareise ja Hiiumaa liini sõidugraafikud on 19.-24. juunil maksimaalse tihedusega – kaks laevad sõidavad terve päev enamasti 1,5-tunnise graafikuga. Paraadi bussikolonnid ja teenindavad sõidukid liiguvad peamiselt esmaspäeval, 22. juunil Rohukülast kell 13 ja 14.30 ning Heltermaalt 23. juunil kell 13, 14.30 ja 16.

Hiiumaa liini teenindavad parvlaevad Hiiumaa ja St. Ola, seega on ka laevastiku võimsus veidi suurem kui mullu, kui teiseks laevaks oli Regula.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz