3

Jaanipühadel on politsei peatähelepanu all liiklus ja avalik kord

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

JaanituliPolitsei pöörab jaanipühade ajal kõrgendatud tähelepanu liiklusohutusele ja avaliku korra turvalisuse tagamisele. Ühtlasi paneb politsei inimestele südamele, et iga peoline annaks endast parima iseenda ja kaaslaste ohutuse tagamiseks.

Politsei- ja piirivalveameti politseimajori Kaido Saarniidu sõnul on eesseisvate pühade ajal politsei suuremate ressurssidega väljas just neis piirkondades, kus on inimesed ja toimuvad suuremad pidustused.

 

„Alkohol on paratamatult paljudele jaanipühade lahutamatu kaaslane. Samas on selle liigtarvitamine ka üheks suurimaks õnnetustesse sattumise põhjuseks – inimene kaotab ohutaju, satub kergemini konfliktidesse ning langeb sagedamini kuriteo ohvriks," ütles Saarniit.

Ta paneb inimestele südamele võtta pidustused vastu eelkõige turvaliselt ning ohutult.

Politsei on suuremate jõududega väljas ka liikluse rahustamisel.

„Roolijoodikute ja kiiruseületajatega oleme karmid ning korduvrikkujate puhul kasutame vajadusel kõige äärmuslikumaid meetmeid – liiklusrikkujale võidakse määrata arest või tema liiklusvahend konfiskeerida. Pühade ajal on politsei selliste rikkumiste puhul resoluutne ja karmikäeline, et hoida inimeste elusid ja tervist,“ rõhutas Saarniit.

Et jaaniöö mööduks turvaliselt, võiks iga seltskond enda seast leida vähemalt ühe kaine peolise, kes sõpruskonnal silma peal hoiab ja saab vajadusel kaaslastele autojuhiks olla. Samuti peab igaüks tegema kõik endast oleneva, et purjus inimene rooli taha ei istuks. Autosõidule minnes olgu sõidukis reisijaid vastavalt istekohtade arvule ja kõigil turvavööd kinnitatud.

Jaanitulelistel soovitab politsei arvestada ka teiste ümberkaudsetega. Muusika võiks südaööst alates olla mõistlikul helitasemel. Suuremate ühispidude korraldajatel on kohustus tagada, et pidu mööduks turvaliselt ja vahejuhtumiteta.

Eelmisel aastal tõsisemaid õnnetusi ega üliraskeid kuritegusid jaanipühade ajal ei registreeritud. Suurem osa politseile tulnud väljakutsetest olid seotud alkoholi liigtarvitamise ja selle tagajärjel tekkinud tülidega. Jaaniööl avastas politsei enam kui poolsada alkoholi mõju all juhti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karla
Karla

Tagugu pihku!

sipsik
sipsik

miks ainult jaanipühade ajal? miks ka mitte tavalisel ajal jälgida liiklust ja avalikku korda?

Tihke Libemokk
Tihke Libemokk

Mind te selle jutuga ei hirmuta. Elu on nàidanud,et peale kahtteist òòsel on nagu tavaliselt ringi liikumas yks patrull. Ja teised panevad pidu.

wpDiscuz