Koolijalgpalliturniiri võitis Haapsalu linna algkool

Läänemaa koolispordi liidu selle õppeaasta viimased jalgpallimeistrid selgusid kevadises Lihulas. Heal muruväljakul peetud turniirist võttis osa kaheksa kooli, üheksa 4.-6. klasside võistkonnaga.

Kõikide koolide võistkondades mängis kaasa palju õpilasi, kes osalevad regulaarselt jalgpallitreeningutel ja sellepärast võis näha nauditavat jalgpalli. Mida enam turniir otsustavasse järku lähenes, seda huvitavamaks mängud läksid.

Medalimängudele jõudsid õiged koolid ja kõik kohamängud olid huvitavad.

Alagrupimängude põhjal selgusid mõlemast grupist kaks paremat, kes jätkasid poolfinaalides.

Teised koolid selgitasid kohad vastavalt alagrupitulemuste põhjal.

Esimesest alagrupist suutsid poolfinaali pääseda Haapsalu linna algkool ja Lihula gümnaasium I, ning teisest Haapsalu põhikool ja Ridala põhikool. Just need neli kooli olid alagrupis mänginud ka kõige kindlamalt.

Poolfinaalid olid tulised ja võitudega finaali pääsesid Lihula I, 5:1 skooriga Haapsalu PK üle ja Haapsalu LAK, 2:0 võiduga Ridala üle.

Päeva lõpetasid kohamängud, mis kõik olid väga huvitavad. Seitsmenda koha võitis Palivere PK, 2:0 eduga Virtsu kooli üle, 5.-6. koha mängus alistas Lihula gümnaasium II tulemusega 1:0 Taebla gümnaasiumi. Pronksmedali kohtumises alistas Haapsalu PK tulemusega 2:0 Ridala PK.

Finaal kuulus aga Haapsalu linna algkooli poistele, kes 3:0 olid üle väljakuperemeestest Lihula gümnaasiumi I võistkonnast.

Võitjad olid: Markus Mursal, Gregor Uustalu, Markkus Kõre, Robin Uspenski, Kevin Uspenski, Veiko Vilta, Sten Veski, Sander Soome, Jan Jeeberg. Treener Marst Pulst.

II koht Lihula gümnaasium I(treener Jaanus Getreu), III koht Haapsalu PK8õpetaja Erkki Lass), 4. koht Ridala PK (õpetaja Pille Raudsepp), 5. koht Lihula gümnaasium II (treenr Jaanus Getreu), 6. Taebla gümnaasium (õpetaja Enn Kerge), 7. Palivere PK (õpetaja Väino Munskind), 8. Virtsu PK (treener Teet Arukask), 9. Risti PK (õpetaja Ulrika Tülp).

Läänemaa meister- haapsalu Linna Algkool  Foto Erkki LassLäänemaa meister – Haapsalu linna algkool. Foto Erkki Lass

Koolijalgpall lihula
Lihula gümnaasiumi võistkond. Foto: Erkki Lass Koolijalgpall

Haapsalu põhikooli võistkond. Foto: Erkki Lass

Õppeaasta edukaim kool on Lihula gümnaasium

Käesoleval 2014/2015 õppeastal toimus Läänemaa koolidele kaheksa jalgpallivõistlust. Neli neist õueturniiridena ja neli saaliturniiridena. Korraldajateks Läänemaa KSL, Lõuna-Läänemaa JK, Eesti Koolispordi Liit. Kõik kooliastmed olid kenasti kaetud ja eraldi võistlus toimus ka tütarlastele. Sellega oli jalgpall spordialadest ka kõige tragim ala.

Nii nagu eelmiselgi õppeaastal, nii ka tänavu oli edukaim Läänemaa kool Lihula gümnaasium. Lihula kooli õpilased võitsid kokku seitse medalit, neist neli kuldset.

Lihulale järgnesid Haapsalu põhikool viie medaliga, Haapsalu linna algkool kolme võidetud medaliga.

Kokku teenisid erinevatel Läänemaa koolidele mõeldud turniiridel medaleid tervelt üheksa erinevat kooli.