0

Kristina Erisalu püsib Pärnu Sügisregatil teisel kohal

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Kolmele noorte paadiklassile tänavuse EJL olümpiapurjetamise Eesti karikasarja lõpetav Pärnu Sügisregatt jätkus nõrga ning keerutava maatuule tingimustes. Kokku on kahe päevaga peetud ära neli võistlussõitu.

Klassis Zoom8 läks juhtima karikasarja üldliider Jakob Haud (Rein Ottosoni purjespordikool). Kristina Erisalu (Haapsalu purjespordikool) on teine ning kolmandal kohal paikneb Marie Pihlas (Saaremaa merispordi selts).

Optimistil jätkab regatti juhtpositsioonil koduvetel seilav Keith Luur (Pärnu jahtklubi), kes on ka karikasarja seni peetud kahe etapi kokkuvõttes esimene. Kaarel Paal (ESS Kalev jahtklubi) hoiab teist asetust, kolmas on aga Hendrik Holtsmann (PJK).

Laser 4.7-l on kõrgeimale kohale tõusnud Steven Adusoo (ROPK), järgnemas Mihkel Šesterikov (SMS) ja Markus Haagma (KJK).

Optimist klassis võistleb 66, Zoom8-l 28 ning Laser 4.7-l 21 sportlast. Pärnu sügisregati võistlussõidud kestavad pühapäevani. Regati korraldajaks on Pärnu jahtklubi koostöös Eesti jahtklubide liiduga.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa merispordi seltsi regatiga.

Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu purjetamisnädala raames ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil.

Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril toimuv Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz