Kalevi jahtklubi avab Haapsalus purjespordikooli

Haapsalu Veskiviigi sadamas on lapsed saanud suviti Optimistidel purjetamisega tutvust teha. Foto Arvo Tarmula

14 aastat varjusurmas olnud Haapsalu purjetamisõpe saab tänavu uue hingamise, sest kuu aja pärast alustab siin tegutsemist Kalevi jahtklubi purjespordikool.

2008. aastast on Haapsalus purjetamisõpet vedanud Haapsalu purjespordikool, millega Lääne Elule teadaolevalt ei olnud rahul ei lapsevanemad, sponsorid ega ka kooli toetanud Haapsalu linnavalitsus. Lääne Eluga vestelnud allikas, kes oma nime avaldada ei soovinud, ütles, et purjetamise algõpet said noored vaid kahel kuul aastas ja kokkulepitud trennid jäid ette teatamata ära, edasijõudnute treeningud kestsid läbi suve. „See ei olnud kool, vaid tubli ring,” ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles. „Eks nemad tegutsevad edasi,” lisas ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Ahhoi
1 kuu tagasi

Kas jälle mitte suure õhinaga alustatud ettevõtmine? Väga hästi on meeles ühe suure ettevõtmise algus 2018. aastal – Haapsalu maleakadeemia (LE 17.11.2018). Akadeemia üheks ideeliseks isaks oli siis suur ideede generaator Karilaid. Kahjuks pole aga hiljem midagi sellest kuulnud, et ideest ka kaugemale jõutud oleks. Akadeemiat oli siis nõus juhtima suurmeister Jaan Ehlvest, kelle linnavalitsus ka linna palgale soovis võtta. Oli ikka nii ka?
Ei tahaks senise MTÜ Haapsalu Purjespordikooli tegevust küll maha teha. Olen laste kaudu kursis purjetamise õppe treeningutööga juba mitme aasta jooksul ja lastele meeldib. Loen-kuulen ka, et kooli õpilasedki on tublilt esinenud ka võistlustel.

kodanik
1 kuu tagasi
Reply to  Ahhoi

Nimetage üks tubli tulemus.

Kodanikule on ikka viisakas vastata
1 kuu tagasi
Reply to  kodanik

Midagi ikka aja jooksul on kogunenud. Mitmekordsed tüdrukute eesti meistrid ja tüdrukute karikasarja võidud. Poiste karikasarja teine koht ja mitmed karikaetappide võidud, 10.aastaste Soome meistritiitel. Eesti koondise liikmetena, mitu korda ka Euroopa meistrivõistlustel lisaks maailmameistrivõistlustel osaletud. Kunagi varem ei ole Haapsalu Optimisti sõitjad suurtel tiitlivõistlustel osalenud. Ja lisaks veel igasugu pisemaid võite siin ja seal. Vabandust, siin tuli rohkem, kui üks. Ahjaa, alles eelmine aasta treeniti veel ka olümpiamedaliste Toomas ja Tõnu Tõnistet ning maailmaränkingus kolmandat kohta hoidnud Mati Seppa. Lihtsalt kui Haapsalu Purjespordikooli tegevus on pisikesele seltskonnale pinnuks silmas, nimelt siis Erki Teras, Lauri Väli, Gerhard ja Liisu Eberle,… Loe rohkem »

Ammu sulanud lumi
1 kuu tagasi

Tõsi, aastatel 2010-2011 pakkusid HPSK sõitjad tõesti tublit konkurentsi ja mõnel õnnestus võistlustel isegi poodiumile pääseda, aga vahepeal on hulk vett merre voolanud. Millega viimased 10 aastat tegeletud on? Vahepeal on olnud mitmeid aastaid, kus HPSK lapsed isegi võistlemas ei käinud, tulemustest rääkimata.

HPSK
1 kuu tagasi

Sõbrad, tuletame meelde, et MTÜ Haapsalu jahtklubi oli see, kes noortepurjetamise täielikult välja suretas! Ka praegu ei saanud nad noortepurjetamise taaskäivitamisega hakkama. Vale akna all haugute!

kunagine liige
12 päeva tagasi
Reply to  HPSK

kas ei olnud mitte HJK just see kes HPSK koolile kunagi kaatri ostuks raha andis?