Prognoos: kuue aastaga tuleb Eestis kinni panna pea 300 kooli

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

EPL koolivõrk 001EPL 20. juuni 2014. Foto: Urmas Lauri

Praxise prognoosi järgi peaks algama massiline koolide sulgemine kõigis Eesti maakondades, kirjutab Kelli Seiton Eesti Päevalehes.

Eesti koolivõrgu tulevik on eile tutvustatud uuringu järgi tume ning suuremal osal omavalitsustest seisab ees karm otsus: kas sulgeda kool ise või oodata selle vaikset hääbumist, kuni õpilasi on liiga vähe ja omavalitsuse kulud kooli ülalpidamiseks ebamõistlikult suured.

Nimelt seisab Praxise prognoosis, et koole tuleb kinni panna sadade kaupa. „See on rehkendus, kui palju koole on Eestil vaja 2020. aastal. Ehk arvuliselt näitame, mitu kooli on vaja, et õpilased sinna ära mahuks,” selgitas TTÜ majandusteaduskonna vanemteadur Kaire Põder.

Andmed, mis uuringust selguvad, põhinevad peamiselt sellel, kui palju on 2020. aastal kooliminejaid. Tühjaks jääks 132 praegu põhiharidust pakkuvat kooli ja 150 gümnaasiumi. Praegu on Eestis gümnaasiume 194.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Kas
8 aastat tagasi

…..mingi erafirma prognoos kyll ei loksuta. Papp käes ja ju varsti tellitekse uus prognoos- raha peab liikuma. Aga nii mõnigi poliitik tuleks val3de lubaduste eest kinni panna ……