8

Riigil lõppes invaliidide toetusraha

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

invaruInvaru Haapsalu klienditeenindaja Anne Pääsuke ütles, et on olnud pahandamist, aga enamasti saavad inimesed aru, et riigi toetus on otsas. Foto: Arvo Tarmula

Mai lõpus tabas Invarust abivahendeid rentijaid halb üllatus, kui firma teatas oma klientidele, et riikliku toetusraha lõppemise tõttu pole neil 1. juunist enam võimalik abivahendeid soodustingimustel laenutada.

Seni said inimesed abivahendeid rentida ja ka osta soodustingimustel, makstes ise 10 protsenti, riik aga tasus 90 protsenti. Nüüd, mil riigi eraldatud raha otsa sai, tuleb inimesel maksta kogu laenusumma.

Invaru Haapsalu klienditeenindaja Anne Pääsuke ütles, et on olnud pahandamist, aga enamasti saavad inimesed asjast aru. Riik eraldas tänavu tehniliste abivahenditega soodustingimustel varustamiseks Läänemaale veidi üle 87 000 euro, mis on ligi 12 000 eurot mullusest vähem. Lääne maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Lõhmuse sõnul on maakonna tegelik vajadus ligi poole suurem, umbes 140 000 eurot.

Täismahus artiklit lugege 12. juuni Lääne Elu paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsalanne
Haapsalanne

noh veel elu raskem,ja kellele,muidugi invaliidilide,nad ju kõige rikkamaid.

Jaak
Jaak

Me pole ära teeninud ametnike poolt mannetusest tingitud järjekordseid kannatusi, kuigi invaliidide toetusraha lisavahendid näikse kuluvat iibe parandamiseks saabunud piiratud kontingendi sõjaväelaste ülalpidamiseks.

Nonii
Nonii

Tahaks väga teada, kas Lääne Maavalitsus sellele murele mingit lahendust ka otsima hakkab? Miinimumpalgast 1/3 abivahendite rendi jaoks ära maksta pole just naljaasi!

Kerts
Kerts
No ei jagu ei jagu, muidugi võtame ühelt ära ja anname teisele juurde. Riigikogulastel hea elu, käivad kohal näitavad näo ära hääletavad ja saavad priske summa tasku, ehitavad maju omale, söövad paksuks ja sada muud asja. No milleks ? Võtame nüüd toetuse ka ära siis saame mujale jällegist investeerida, äkki saame ühe kaubanduskeskuse juurde ehitada ? Täis jaburus mis ajab vihale. Neil kelle pension nagunii väike pluss invaliidid kellel raha nagunii pole võtame ka selle viimase ära, et ikka kuskil tekiks tasakaal. Tõstame hindasid, aga kes palkasid tõstab ? Kuhu kurat see raha pannakse ? Viie rikkama riigi sekka persetki.… Loe rohkem »
aa
aa

aga selle eest edukas e-riik ja tasakaalus riigieelarve.Keda peaks siin haiged inimesed huvitama ? Ei jagu seda raha mujalegi- presidendile vaja uus residents ehitada, sügisene riigikogulaste palgatõus võtab oma kopika.No ei jagu kõigile,ei jagu

Andrus
Andrus

Kui riigil lõppes invaliidide toetusraha, siis tuleb koondada pooled riigikogu liikmed ja koondada pooled valitsuse ning ametite peadirektorid, kantslerid.
Ega sellepärast saa invaliide nälga jätta.

Vaat siis...
Vaat siis...

Siis ei aita muu, kui alkoholi- ja suitsuhindade järjekordne tõstmine.

ehonassakult
ehonassakult

Aga laupäevaseks depiilsusele linn lukku on raha küll…

wpDiscuz