0

Kiirendusvõistluse kvalifikatsiooni kiireim oli Lauri Kuriks

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Foto: Görel Grauding.

Lauri Kuriks võistlushoos. Foto: Görel Grauding.

Kiltsi lennuväljal toimunud kiirenduse meistrivõistluste kvalifikatsioonisõitude kiireim oli kiirenduse vanameister Lauri Kuriks, kel kulus veerandmiilise raja läbimiseks vaid 8,55 sekundit. Võistlus jätkub täna finaalsõitudega, kus selgitatakse kõikide võistlusklasside parimad nii Eesti kui Läti meistrivõistluste arvestuses.

Eesti ja Läti kiirenduse meistrivõistluste kvalifikatsioonipäeval Haapsalus Kiltsi lennuväljal asus oma kiireimaid sõite tegema sadakond võistlejat. Pooled neist Eesti meistrivõistluste arvestuses, pooled Läti arvestuses.

Päeva kiireima aja sõitis Lauri Kuriks. Kuriksi naasemine kiirendusrajale on paljudele kiirendusfännidele nostalgiamomendiks, sest Eesti legendaarne kiirendaja on mitu aastat kiirendusvõistlustelt eemal olnud, et ehitada omale uut ja võimsamat autot. Kuriksi Pontiac Trans Ami parimaks ajaks ning ühtlasi ka kvalifikatsioonipäeva kiireimaks ajaks oli 8,55 sekundit.

Õnneks ilmataat võistlusi ei seganud – paar väikest vihmasabinat kastsid raja korraks märjaks, ent rada kuivas kiirelt ning sai võistlusega edasi minna.

„Kolmes kvalifikatsiooniringis rekordeid veel ei püstitatud. See on ka mõistetav, sest kuna on alles hooaja avavõistlus ning enamustel sõitjatest on valminud uued autod, mida tuleb veel seadistada,“ ütles võistluste peakorraldaja Kädly Arro. „Rõõm oli tõdeda, et mida sõit edasi, seda paremaks ajad läksid ning ootame tänaseks kiireid sõite,“ lisas Arro.

Ajakava:

Pühapäev, 1. juuni

11.00 pealtvaatajate sissepääs avatud

12.00-16.00 eliminaatorsõidud

16.30-17.00 autasustamine

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz