11

Jaanus Karilaid: Hanila lõhub maakondlikku identiteeti

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula.

Eile peetud Läänemaa omavalitsuste liidu päeval uuris Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid Hanila vallavanemalt Arno Peksarilt, miks ei ole teisi omavalitsusi varem teavitatud Hanila võimalikust ühinemisest naabervaldadega.

"See lõhub maakondlikku identiteeti," lausus Karilaid. Karilaid uuris, ka seda, millise maakonna alla võimalik ühisvald kuuluda võiks.

"Kas Hanila peab küsima Haapsalult luba?" vastas Peksar. Peksari sõnul ei ole veel ametlikku ettepanekut tehtud ning kui peaks tekkima maakonnapiiriülene vald, siis on see, kus kohast piir jookseb, pragmaatilise arutelu küsimus.

Samuti ei olnud Peksar rahul sellega, et valla plaanid on niivõrd varases staadiumis meediatähelepanu alla sattunud. "Andke meile aega tööd teha," lausus Peksar.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuule,
Kuule, "ninatark"

Miks mitteTürgi linna Istanbuliga ühineda. Siis kergem islamisse minna Lihula auulil.

hanila
hanila

Ajalooliselt oli Varbla ja osa Mihklist Läänemaa all, rääkimata Vigalast. Neid piire juba ammu nihutatud Läänemaa kahjuks. Nüüd äkki Hanila suur identiteedi lõhkuja.
Tänapäeval kas Haapsalu või Pärnu, vahemaa c. üks, elanikel asja pigem Pärnu.

ninatark
ninatark

Ei peagi mõõdikut olema, igast asjast võib pseudoprobleemi tekitada, Ja tegelikult võiks üldse uuesti Eestimaale oblastid teha, siis saaks ju arutada selle ümber sada aastat! Meedial oleks tööd ja leiba ja kommijad saaksid kommenteerida hommikust õhtuni! Jõudu tööle!

hk
hk

Praostkond on siis see moodik:)

ninatark
ninatark

Läänemaa piirid on suhteline mõiste. Lääne praostkond ei piirdu ainult praeguse Lääne maakonna piiridega ja katki pole midagi. Inimeste all mõtlen ma piiride tegijaid, need pole ju Jumala poolt seatud, et midagi muuta ei tohi. Ja kui Hanila vald kuuluks edaspidi Pärnumaa koosseisu, ei oleks ka midagi hullu.
Tegelikult on probleem lollilt ülesse kistud, keegi ju ei ühine, keegi ei liiguta maakonna piire. Eeltööd on ju vaja teha ja meedia ei peaks tegema sääsest elevanti.
Võib-olla peaks Hanila vald hoopis Muhu vallaga ühinema? Teeme jälle probleemi, et Hanila vald lõhub merepiiri ja saarte terviklikkust! Saab jälle hulk aega kaagutada!!!

hanilane
hanilane

Muhuga jah hea idee… keskus Kessu saarele ja ehitada valmis kaualubatud kaunikene sild Virtsust Muhusse 🙂

hk
hk

Millised inimesed?voib aga mitte laanemaalt lahkudes

ninatark
ninatark

Inimesed on ju maakonna piirid maha pannud, inimesed võivad neid ka muuta. Mis seal siis nii imelikku on?

J.K
J.K

liitumine üksi ei paranda Rein midagi, mitte midagi. kaotame siis üldse kovid ära, kui see imerelv on.

Rein Vatku
Rein Vatku

Maakonnaüleses liitumises pole miskit halba, arvan, et hetke 4 valla liitumine üle kahe maakonna on just Lihulale päästerõngaks, ta saaks parendada enda positsiooni tõmbekeskusena.

Haha :)
Haha :)

Hanila teeb Krimmi 😀

wpDiscuz