Tulumaksu laekub rohkem kui mullu

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Selle aasta kolme esimese kuuga on Läänemaa kõigis omavalitsustes peale Martna laekunud rohkem tulumaksu kui mullu samal ajal.

Kõige hoogsamalt kasvab tulumaksu laekumine Vormsis, kus tänavu on saadud mullusest 27,6% rohkem tulumaksu.

Hästi laekub tulu ka Nõval, tänavu märtsis koguni 34,2% mullusest rohkem. Kolme kuu keskmine on siiski 17% suurem.

Üle 10% sai tulumaksu veel Hanila, Kullamaa, Lääne-Nigula ja Ridala.

Mullusest vähem sai tulumaksu Martna vald. Kvartali peale vähenes tulumaks 0,7%, kuid märtsis tuli tulumaksu koguni neljandiku võrra vähem kui mullu märtsis.

Kiita pole seis ka Noarootsis, kus märtsis sai vald 8% vähem tulumaksu. Kvartali keskmiseks jäi ühe protsendi võrra suurem laekumine.

Kui Vormsi sai I kvartalis tulumaksu ligi 80 000 eurot, siis Nõva peab läbi ajama 60 000 euroga.

Haapsalu sai tulumaksu 7,5% mullusest enam, linnakassasse tuli 1,5 miljonit eurot. Tulumaksu suuruselt järgmine omavalitsus on Lääne-Nigula, kus laekus 565 000 eurot (13,2% mullusest rohkem). Ridala sai tulumaksu 449 000 eurot (10,1%).

Tulumaksu on hästi laekunud peaaegu kõigis Eesti omavalitsustes, nii et Eestis keskmiselt kasvas omavalitsuste tulu mullusega võrreldes 10,5%. Läänemaa keskmine on 8,9%.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz