Kullamaa–Liivi tee saab tolmuvabaks

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Urmas Robam. Foto: Arvo Tarmula
Urmas Robam. Foto: Arvo Tarmula
Risti–Palivere lõigul tekkiva freespuruga saab katta umbes 8 km kruusateed. Tolmuvabaks saab Taebla–Liivi–Kullamaa tee.

„Freespuruga hakatakse tulema Kullamaa poolt Liivi suunas,” ütles Urmas Robam. „Liivini peaks seda kindlasti jaguma, ehk jätkub veel paar kilomeetrit Taebla poolegi.”

Taebla–Kullamaa kruusatee remont jätkub, et tulevikus saaks kogu see tee tolmuvabaks. Praegu on veel kruusalus remontimata 2,5kilomeetrisel lõigul.

Sel suvel läheb remonti ka Koluvere kivisild. Kolme avaga kivisild on muinsuskaitse all. Silla remont kestab neli kuud, sellest kolm kuud võib sild olla suletud.

Sillale valatakse peale uus raudbetoonkoorik, et sild kannataks ka tavakoormusega sõidukit. Praegu on lubatud sillale kuni 3 tonni kaaluvad sõidukid.

Silla välisilme ei muutu.

„Remondi ajaks tehakse jalakäijaile ajutine sild, autod saavad ringiga sõita,” ütles Robam.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
J.
J.

Ka Kaasiku tee vajaks korrastamist, see on praegu päris õudne.

tre
tre

Jah kõik on õige aga ajast ei räägi keegi, millal see tolmuvabaks saab? Kunagi on lai mõiste

Tundub
Tundub

et Robam on konkreetne mees ja mõistab selle tee vajadust,sest see tee tõesti lühendab Kullamaalt sõitu tõmbekeskusesse Haapsalusse üle 10 km,seega siis edasi tagasi üle 20-ne kilomeetri

wpDiscuz