Maakonnakeskustes tuleb veeteemaline viktoriin

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Keskkonnaamet korraldab novembris Eesti maakonnakesustes veeteemalise viktoriini „Puhas vesi hoiab elu!“, mille eesmärk on ergutada õpilaste huvi veeteema vastu.

Viktoriin on 5.-7. klassi õpilastele ja Haapsalus panevad neljaliikmelised võistkonnad oma teadmised proovile 14. novembril. Maakonna kolm parimat võistkonda saavad diplomid ja meened.

Viktoriini küsimused on eri veega seotud valdkondadest: vesi kui aine, vee olekud, põhja- ja pinnavesi, vesi kui elukeskkond, vee kasutamine, veekaitse korraldus, vee reostumine ja selle puhastamine.

„Viktoriinil saavad õpilased oma veealased teadmised proovile panna. Lisaks saavad õpilased osaleda töötubades nagu näiteks „Kaladele külla“ ja „Looduslikud veed“. Koolide huvi viktoriinil osalemise vastu on olnud suur ja mõnes maakonnas täitusid kohad nii kiiresti, et osad võistkonnad pidid kahjuks ukse taha jääma,“ ütles keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

2013. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks veealase koostöö aastaks. Eesti jaoks tähendab veealane koostöö eeskätt meie veekogude hoidmist ja kaitsmist. Aasta vältel toimuvate erinevate tegevuste eesmärk on muuta Eesti elanik teadlikumaks puhta vee varude hetkeseisust – kas meil on vett piisavalt, kuidas säästlikult vett kasutada ning milline on Eesti veekogude seisukord.

Viktoriin toimub SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel projekti „Veeteemalise viktoriini läbiviimine ja õppemapi väljatöötamine“ raames. Projekti eesmärgiks on juhtida õpilasi mõtlema veeressursside mõistlikule ja säästlikule tarbimisele.

Annika Remmel
Keskkonnaameti pressiesindaja

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
complete currency trader bonus
9 aastat tagasi

Muchos Gracias for your article post.Really thank you! Great.

make money online
9 aastat tagasi

Im grateful for the blog. Really Great.

tere
9 aastat tagasi

Väga huvitav soovin osaleda