Kert Pääbo tuli motokrossi Eesti meistriks

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kert Pääbo Kose krossirajal. Foto: erakogu
Kert Pääbo Kose krossirajal. Foto: erakogu

Motokrossi Eesti meistrivõistluste viimane etapp peeti Kose krossirajal, kus Lääne MK sõitja Kert Pääbo krooniti MX-2 juunioride klassi meistriks.

“Eesmärk oli Eesti meistri tiitel ja see sai ka täidetud,” kommenteeris Pääbo. Kindlasti tekitas esimene võistlussõit ärevust nii võidusõitjas kui ka tema toetajates – pisikese vea tõttu ei olnud mootorrattas täies hoos. Kert pidi alustama sõitu tagantpoolt ette rühkides ning lõpetas lõpuks viiendana. Teiseks sõiduks enam eksimisruumi polnud ning sõit tuli lõpetada vähemalt teisena. Selle ülesandega sai noormees hiilgavalt hakkama –Pääbo lõpetas sõidu Claudius Roosmaa järel teisena ning meistritiitel tuli Läänemaale.

Seenioride klassis hoolitses hõbemedali eest Reio Engman, kes juba harjumuspäraselt lõpetas mõlemad sõidud teisena Heigo Laureni järel. Laurenile ka meistritiitel ja Engmanile seekord hõbemedal. Argo Laherand lõpetas Eesti MV tänavu 11. kohal.

MX-2 klassis esindas läänlasi Norman Madiberg, kes lõpetas meistrisarja tugeval viiendal kohal.

Häid uudiseid on edastada ka MiniMX Hobby Eesti karikavõistluste sarjast, kus poodiumi viimasele astmele kerkis Maarek Kõre.

Lääne motoklubi sõitjatel kestvuskrossi medalite jaht jätkub, juba 12. oktoobril on võimalik neile kaasa elada Haapsalu kestvuskrossil.

Hannes Prikk

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments