0

Läänemaa kergejõustiklased võitsid Rukkilillemängudel 5 kulda ja 5 hõbedat

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Medalistid: vasakult Kristo Simulask, Erki Mitman, Karl Koha, Keity Vaistla ja Anna-Maria Vjazemski. Puudub kõrgushüppe võitja Kevin Sakson. Foto: erakogu
Medalistid: vasakult Kristo Simulask, Erki Mitman, Karl Koha, Keity Vaistla ja Anna-Maria Vjazemski. Puudub kõrgushüppe võitja Kevin Sakson. Foto: erakogu

27.–28. augustil Tallinnas peetud Eesti 24. Rukkilillemängudel osalesid noored kergejõustiklased C-, B-, A- ja juunioride vanuseklassis, kokku ligi 450 sportlast üle Eesti. Läänemaalt oli võistlemas Haapsalu kergejõustikuklubi 10 noort sportlast, kellele võib ka kindlasti tulevikus pöialt hoida. Võistlus kujunes meie sportlastele väga edukaks – võideti 10 medalit, neist 5 olid kuldsed.

Tüdrukute C-vanuseklassis sai väga pingeliseks kujunenud kaugushüppes esikoha Anna-Maria Vjazemski 4.83-ga. Tulemus sai hüpatud finaali viimasel katsel ning alal, kus konkurentsi pakkus 29 hüppajat. Anna-Maria pani end maksma ka 100 m tõkkejooksus, kus ta võitis kindlalt finaali 16,59-ga. Lisaks hüppas ta veel isikliku rekordi kõrgushüppes 1.52-ga, mis andis talle 5. koha. Anna-Maria on alles 12aastane ning tema tee suurde sporti on alles ees. Kaugushüppes oli Reneli Saumets 4.54-ga 9. Adele Lass jooksis 200 m ajaga 29,45 ning oli 12. Kõrgushüppes said mõlemad jagu 1.40-st ning jagasid 11.–12. kohta.

C-klassi poiste kõrgushüppes võitis kuldmedali Kevin Sakson 1.55-ga. Kevin oli ka 5. kuulitõukes 11.33-ga ning jäi kettaheite finaalis napilt neljandaks uue isikliku rekordi 36.77-ga.

B-klassi poisid tegid samuti väga hea võistluse. Väga pingelises heitluses sai Erki Mitman kettaheites uue isikliku rekordi 47.40-ga hõbeda alles viimasel katsel. Odaviskes tuli korralik rekordiparandus 54.99 ning samuti hõbemedal. Kristo Simulask tõestas end taas väga hea kõrgushüppajana ning hõbe tuli seekord tulemusega 1.79.

Madli Rahuvarm sai kettaheites 30.56-ga 6. koha. Simona Liisbet Seppi oli teivashüppes 2.20-ga ning kõrgushüppes 1.45-ga 6.

Juunioride vanuseklassi odaviskes võitis kulla Keity Vaistla, olles finaali viimasel katse eel alles 5. kohal. Keity suutis end kokku võtta ning võita kogu võistluse tulemusega 42.61. Kuulitõukes sai ta hõbemedali 11.73-ga.

Suurepärase võistluse tegi Karl Koha, kes on tuntud Eesti juunioride klassi esinumbrina kuulitõukes. Ta võitis ala 16.66-ga.

Kaja Ladva

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz