0

Vormsi palgatöötajad teenivad Eesti keskmisest rohkem

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Palgatöötaja keskmine brutotulu kuus 2012. aastal. Allikas: statistikaamet
Palgatöötaja keskmine brutotulu kuus 2012. aastal. Allikas: statistikaamet

Statistikaameti teatel oli palgatöötaja kuu keskmine brutotulu 2012. aastal 844 eurot. Võrreldes 2011. aastaga on kuu keskmine brutotulu kasvanud kõigis maakondades.

Suurimat kuu keskmist brutotulu saadi 2012. aastal Harju maakonnas (946 eurot), järgnesid Tartu ja Hiiu maakond (vastavalt 844 ja 835 eurot). Üle 800 euro kuus teenisid veel Rapla maakonna palgatöötajad. Ülejäänud maakondades jäi keskmine brutotulu 700–800 euro vahele. Ainus maakond, kus saadi Eesti keskmisest suuremat tulu, oli Harju maakond.

Võrreldes 2011. aastaga tõusis kuukeskmine brutotulu kõige rohkem Järva maakonnas (6,7%) ja kõige vähem Saare maakonnas (4,8%).

Madalaimat tulu teenisid Valga maakonna palgatöötajad, nende brutotulu moodustas 74% Harju maakonna näitajast. Viimastel aastatel on vahe kõrgeima ja madalaima maakonna tulu väärtuse vahel püsinud stabiilsena.

Omavalitsusüksuste kaupa palgatöötajate tulusid võrreldes asusid tipus Harju maakonna vallad, neist seitsmes oli palgatöötaja kuukeskmine brutotulu üle 1000 euro kuus (Viimsi, Harku, Rae, Saue, Kiili ja Saku vald ning Saue linn).

Lisaks teenisid Eesti keskmisest rohkem veel 20 omavalitsusüksuse palgatöötajad: Lääne maakonnast Vormsi vald, Harju maakonna valdadest Jõelähtme, Raasiku, Keila, Kuusalu, Kernu, Aegviidu ja Kose ning linnadest Tallinn ja Keila; Tartu maakonnast Ülenurme ja Tähtvere vald ning Tartu linn; Ida-Viru maakonnast Toila vald; Hiiu maakonnast Kõrgessaare, Emmaste ja Käina vald; Rapla maakonnast Kohila vald; Lääne-Viru maakonnast Vihula ja Viru-Nigula vald.

Üle 10% võrreldes 2011. aastaga kasvas palgatöötaja teenitud brutotulu kaheksas omavalitsusüksuses — Piirissaare ja Meeksi vallas Tartumaal; Illuka, Vaivara ja Alajõe vallas Ida-Virumaal; Kõrgessaare vallas Hiiumaal; Misso vallas Võrumaal ning Pajusi vallas Jõgevamaal. Samas on tulu kahanenud kolmes vallas — Tootsi ja Kihnu vallas Pärnumaal (vastavalt 2,2% ja 0,5%) ja Lümanda vallas Saaremaal 0,2%.

Omavalitsusüksustes saadav palgatöötaja kuukeskmine brutotulu jäi 2012. aastal vahemikku 554–1228 eurot. Viimastel aastatel on vahe suurima ja väikseima brutotuluga omavalitsusüksuse vahel vähenenud, 2012. aastal oli see 55%.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz