1

Topu lahel tabati kaks linnupesade rüüstajat

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Möödunud nädala lõpus sai Haapsalu kordon teate, et Topu sadama läheduses merel on kaks inimest kummipaadiga, kes arvatavasti korjavad lindude mune.

Kordoni ametnikud andsid teate edasi keskkonnainspektsiooni kohalikule büroole. Kontrollimisel selgus, et paadis oli kaks Läänemaa meest, kes olid korjanud linnupesadest kokku 314 muna, vahendas BNS. Keskkonnainspektsioon konfiskeeris linnumunad ja alustas juhtumiga seoses väärteomenetlust.

Eksperdi hinnangul oli tegemist üheksa erineva linnuliigi munadega, millest enamik ehk 176 muna pärinesid naerukajakate pesadest. Kaitsealuste linnuliikide mune nende hulgas ei leidunud, kuid sellest hoolimata tuli keskkonnakahju suuruseks 1760 eurot.

Meeste selgituse kohaselt ei olnud nad seadusepiirangutest teadlikud ega osanud oma tegu seaduserikkumisena käsitleda. Pärast järelemõtlemist kahetsesid nad tehtut, teatas keskkonnainspektsioon BNSile.

Looduslikult esinevate lindude pesade ja munade tahtliku hävitamise ja kahjustamise või pesade kõrvaldamise eest näeb seadus ette rahatrahvi kuni 150 trahviühikut. Lisaks tuleb hüvitada keskkonnale tekitatud kahju.

Keskkonnainspektsioon tuletab kõigile meelde, et looduskaitseseaduse järgi on linnupesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine keelatud.

Kevadel tuleb matkajatel ja looduses liikujatel ka meeles pidada, et paljudel laidudel, rahudel ja väikesaartel on lindude pesitsusrahu silmas pidades kehtestatud liikumiskeeld.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kas
kas

mõne restorani peakokad või 🙂

wpDiscuz