27

Kolm valda ühinevad, Nõva jääb kõrvale

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Lääne–Nigula vald tuleb, kuid ilma Nõvata.
Lääne–Nigula vald tuleb, kuid ilma Nõvata.
Lääne–Nigula vald tuleb, kuid ilma Nõvata.

Kolm täna õhtul Oru vallas oma istungit pidanud vallavolikogu neljast pooldasid ühinemist Lääne–Nigula vallaks.

Et rahvahääletusel pooldas Taebla, Oru ja Risti rahvas ühinemist, oli nende volikogude otsus aimatav. Nii eile ka läks.

Taebla ja Oru volikogudes hääletasid kõik ühinemisleppele allakirjutamise poolt. Risti volikogus oli ühinemise vastu üks — Heikki Salm. Viljar Ansko jäi erapooletuks, ülejäänud olid poolt.

Vaid Nõva hääletas 5–4 leppele allakirjutamise vastu. Nõva rahvahääletusel olid kolme häälega peale jäänud ühinemise vastased.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
...
...

Vahetage valla nimi ära, see hirmutab inimesed minema…

Mox
Mox

Ei ole vaja vahetada! Imeline nimi!

dj-plot
dj-plot

Õige õige !!!

Toslem
Toslem

Ilus kaarti nüüd vaadata. Edaspidi peaksid liitujad omavahel olema Vormsi, Noarootsi ja Nõva ning Ridala, Martna ja Kullamaa. Lõuna Läänemaa oleks ka omaette. Siis oleks Lääne maakonnas viis omavalitsust – 4 valda ja üks Haapsalu linn. Ilus ju

Ruuland
Ruuland

Toslemil õigus jah.

Tädi Maali
Tädi Maali

Toslem ! Jagan Teie mõtteid.

eks ta ole
eks ta ole

õige mõte. keegi mu tuttavatest vaatas 4 valla ühinemiskaarti ja leidis, et kui seda veidi keerata, tuleks täpselt ühe rahvusvahelise käemärgi kujutis 🙂

Paistab,
Paistab,

et praegusel Nõva valla võimukoalitsioonil käib teema lihtsalt üle jõu ning suur kergendus olnuks probleem suures potis ära lahustada. Huvitav, mis valu neid inimesi võimu juurde upitab, kui ideid pole. Tõsiasi, et väikeses kohas paistab töö mängimine kohe kätte ja nii on vaja pääseda mastaapsemasse keskkonda – hulk kabinette pakub suurepärase võimaluse tukastamiseks; aind koridorides on vaja käbeda sammuga ja paksu kaustaga kaenlas asja teha.

S.R.
S.R.

Võibolla Nõva rahvas tahab,et liitumine ei toimuks nagu sprint.Praegune olukord jättis küll mulje,et tahetakse asi(vald) kähku kaelast ära saada.Enne selliste otsuste tegemist peaks kaaluma kõiki võimalusi valla jätkusuutlikkuse tagamiseks ja kui mingit lootust pole,siis mõelda liitumisele aga seda läbimõeldult ja teades ka rahva soove.

marxx
marxx

tädi juuli – mokk maha

Ajuhans
Ajuhans

marxx ………kas ,suu kinni

Tädi Juuli
Tädi Juuli

Kohalikule! Kui kolm häält oli vastu rohkem, siis see ikka pole enamuse arvamus, arvamused olid peaaegu pooleks, niipalju siis arvutamisest, küsi kooliraha tagasi.

Asjaosaline
Asjaosaline

Tädi Juuli, selle koolirahaga on sedasi, et vaagime seda asja üheskoos:
Kas 68 > 65 ja kas 5 > 4?

Edu
Edu

Nõvakatele.Ma usun küll,et saame ise kenasti hakkama.Olud muutuvad,potentsiaal on olemas,piiriülest koostööd saab alati teha.Igatahes lugupidamine volinikele,kes arvestasid rahva tahet,mitte ei näidanud,et rahvas söögu heina.Mina hääletan küll selliste volinike poolt sügisel.Tänud

Tädi Juuli
Tädi Juuli

Olen demokraadiga nõus, niipalju kui on nõvakaid, niipalju on ka arvamusi, aga ka mina võtan seda huumoriga, paneme uuesti tõkkepuud ette ja saamegi PIIRISSAARE.Oh neid väikseid nõvakaid!

kohalik
kohalik

Just nii see peakski olema,pooldan rahvaküsitlust koos kohaliku volikogu valimistega.See oli hetkel ainuõige otsus.Nii arvas ka enamus rahvast.

Ristilt
Ristilt

Tegemist saab olema võimsa ühendusega, sest kõik 3 valda asuvad kompaktselt koos ja transpordisõlmede lähedal.

wpDiscuz