Kestvussõit lõpetas jäärajavõistluste hooaja

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

3. märtsil korraldas Igaühe Terviseklubi teise jääraja kestvussõidu, mis pidi esialgu toimuma 24. veebruaril, aga kuna osa võistlejaid ei saanud tulla, siis lükati võistlus edasi.

Ilm mängis korraldajatele üllatuse – laupäeval hakkas tuiskama. Pühapäeva hommikul saadi Raivo Õiglase abiga rada uuesti lahti, et maha pidada selle aasta viimane võistlus jääl.

Eelregistreerimisel oli end kirja pannud 14 võistlejat/meeskonda. Osa otsustasid sõita kahekesi, nagu juhend lubas – et teha vahetus ja puhanud juht saaks edasi sõita.

Vello Õunpuu oli kohal oma kahe õpilasega, Ott Mesikäpa ja Roland Poomiga. Noored sõitsidki kahe tunni sõitu üksinda ja Roland Poom võttis nelja osalejaga esiveoliste autode seas esikoha, edestades teiseks platseerunud Marko Kukuškinit ja kolmandat meeskonda Jüri Hinsberg / Siim Hiieväli, kes olid just lõpetanud sõidu tagaveoliste klassis.

Tagaveoliste klassis osales 10 sõitjat. Nagu eelmiselgi korral, käis tagaveoliste esikolmiku sõit lõpuni, vahepeal eksisid vennad Reigo ja Raino Kleemann ning neil jäi lõpuks jagada noorukese Ott Mesikäpaga 2.–3. kohta, kust võrdsete ringide arvuga tuli 2. kohale Ott Mesikäpp, edestades 4 sekundiga vendi Kleemanne.

4. ja 5. koht said sama arvu ringe, aga siin mängis kohad kätte stardiintervall. Esimest korda oli rajal Moskvitšiga Tallinnast Timo Tammeoks, kes vapralt lõpuni sõitis, kaotades küll võitjale 10 ringi.

Oliver Laug pidas võistlust Madis Kruusmaga, aga tehnilised probleemid jätsid Madise raja äärde ja Oliver võttis 6. koha, mis on tubli saavutus. Rajal oli ka üks väike kokkupõrge, mistõttu pidid sõidu lõpetama kaks BMWd.

4WD-klassis oli stardis 3 ekipaaži ja kohe algusest sõitis turvalise edu sisse Rene Puda, kes võitis koos Veljo Madibergiga sõites kaheringilise eduga esikoha. 2. koha said pingelises duellis Madis Laiverik / Triin Laiverik, kes võitsid ekipaaži Meelis Orgla / Margus Metssalu.

Korraldajad loevad päeva ja talvehooaja kordaläinuks. Nüüd on, mida mõelda ja muuta järgmisel aastal. Kindlasti tulevad muutused sarjas ja on lisandunud korraldajaid, kes sooviks sarjas osaleda oma võistlusega, aga see on juba tulevikuteema.

MTÜ Igaühe Terviseklubi tänab kõiki, kes aitasid mööda saata ühe sombuse aja. Kuni jää kannab, proovime rada hoida lahti nii kaua, kui saab, sest libedasõidukoolituse tahtjaid on veel.

Kalle Kruusma

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments