0

Kolmel Läänemaa bussiliinil tõuseb piletihind

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Alates 1. veebruarist muutub Läänemaa bussiliinide nr 1, nr 2 ja nr 3 üksikpileti ja kuukaardi hind.

Bussiliinide nr 1 Lossiplats–Rohuküla, nr 2 Holmi–Uuemõisa ja nr 3 Suur-Lossi – Ragn-Sells üksikpilet hakkab maksma 70 senti senise 58 sendi asemel. Kuukaart hakkab senise 15 euro ja 98 sendi asemel maksma 16 eurot.

Maavalitsuse maaelu peaspetsialist Mati Kallemets selgitas, et maakonna avalikel liinidel nr 1, nr 2 ja nr 3 kehtiv piletihind ei arvesta liiniläbisõitu ning laekuv piletitulu ei kata busside tõusnud kütuse ja vedaja kulusid neil liinidel.

“Maakonna muudel liinidel on sõidupileti tariif liinikilomeetri põhine ja arvestab reisija poolt läbitavat tee pikkust ehk liinikilomeetreid,” ütles Kallemets.

Ta lisas, et uute hindade määramisel arvestati veel asjaoluga, et viimastel aastatel on oluliselt vähenenud kohalike omavalitsuste toetus just linnaliinidele.

Kuukaardi hinna tõus on seotud eelkõige vajadusega kiirendada kuukaartide müüki bussides ning tagada sellega busside parem püsimine sõidugraafikus.

Läänemaa bussiliinidel on pileti ja kuukaardi hind püsinud muutumatuna alates 2007. aastast. Sellest ajast on autokütuse hind tõusnud 26,5% ja vedaja kulud 20,7%.

Piletihinna muudatus ei puuduta teisi Lääne maakonna bussiliine.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz