1

Päästeamet: Teadvustagem lumetormiga kaasnevaid ohte

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Ilmaolud ei ole praegu erakordsed, kuid Eestit tabavas lumetormis peituvad riskid võivad siiski muutuda ohtudeks. Öösel ja hommikul sadav lumi võib liiklemise muuta raskeks, prognoosi järgi võib teedel esineda tuisuvaale ennekõike Virumaal ja Põhja-Eestis. Teel olles hätta jäädes tuleb hinnata ohtu inimese elule või tervisele ning otsustada, kas oht on piisav hädaabinumbrile 112 helistamiseks või on vaja puksiirabi.

Elektrilevi hinnangul võivad jäide ja tuules murduvad puud tekitada tavapärasest enam rikkeid ka õhuliinidel. Rikkebrigaadid on viidud kõrgendatud valmisolekusse. Elektrikatkestustest ja katkenud liinidest tuleb teada anda Elektrilevi telefonil 1343.

Päästeamet soovitab inimestel hoida end ilma- ja teeoludega kursis ning homme hommikul enne kodust teele asumist vaadata õue ja hankida infot meediakanalitest. Et hommikul võib ka elekter puududa, tuleb mobiiltelefon täna õhtul ära laadida.

Kõrvalises kohas elavatel inimestel tuleks lahti hoida maja juurde viivad teed, et võimaldada vajadusel juurdepääs pääste- ja kiirabiautodele, rasketes teeoludes abi kohale jõudmine viibib.

Teeolude kohta saab infot maanteeinfokeskuse lauatelefonilt 614 0500 või mobiiliga helistades ka tasuta lühinumbrilt 1510. Internetist saab teeolude kohta infot maanteeameti kodulehelt www.mnt.ee.

Perearsti ööpäevaringne tasuta nõuandetelefon on 1220, kui tegemist on aga eluohtliku seisundiga, helista hädaabitelefonil 112.

Päästeamet

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass
Sass

Kallid Läänlased, elektrikatkestuse puhul helistage ikka:
Imatra Elekter AS
Elektririkked 71 50188

wpDiscuz