51

Prokuratuur kahtlustab Haapsalu liiklusregistri büroo ametnikku altkäemaksu võtmises

Avatar

Madiken

madiken@le.ee

Rain Jostmann. Foto: Facebook
Rain Jostmann. Foto: Facebook

Haapsalu liiklusregistri büroo ametnikku kahtlustatakse viielt inimeselt altkäemaksu võtmises.

“Käimas on kriminaalmenetlus, mille raames on altkäemaksu võtmises, vahendamises ja andmises esitatud kahtlustus praeguseks kuuele inimesele,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm. “Altkäemaksu võtmises on kahtlustatav Haapsalu liiklusregistri büroo (nüüdseks endine) ametnik.”

“Vahistatud kedagi ei ole, kahtlustavad,” sõnas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm. “Selles staadiumis nimesid meie välja ei ütle.”

Lääne Elule teadaolevalt on tegemist Haapsalu büroo endise teooria- ja sõidueksamite vastuvõtja Rain Jostmanniga.

Liiklusregistri Haapsalu büroo juhi Mati Terepingi sõnul ei tohi ta juhtunut kommenteerida, kuid nentis, et Jostmann tegi töölt lahkumiseks omal soovil avalduse 29. oktoobril.

Maanteeameti avalike suhete juhi Allan Kasesalu sõnul kuulsid nemad oma töötajal lasuvast altkäemaksu võtmise kahtlusest alles politsei käest. Kasesalu sõnul saab juhtumist täpsemalt rääkida ainult prokuratuur.

Ermi sõnul ta teist sellist juhtumit Lääne ringkonnas ei mäleta. “Üle Eesti mõned juhtumid on ikka olnud,” lisas ta.

Kriminaalasja menetleb keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo Lääne talitus Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Jostmann sai Eesti riiklikku autoregistrikeskusse (praeguse nimega maanteeameti liiklusregistri büroo) eksamineerijana tööle 2009. aastal ETV saate “Tööotsija” kaudu.

Praegu võtab Jostmanni asemel Haapsalus eksameid vastu Mati Tereping ise. “Otsime uut inimest, konkurss on avatud, avaldusi ei ole veel,” sõnas Tereping.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kati
kati

kuuele inimesele on kahtlustus esitatud, aga ainult üks on siia häbiposti pandud! kas saame nende ülejäänute nimed ka teada, kes üritasid oma lube niisama kätte saada. ja kui saidki, tahaks neid uuesti eksamit sooritamas näha!!

Anonüümne
Anonüümne

omaarust vaimukas

Reesi
Reesi

hea vaadata,et kõik EESTLASED siin kirjutavad ja siunavad,magustoit jälle eest võtta.Oi ,tubld olete EESTLASED

No näed siis jälle üks magustoit söödud,oh teid EESTLASI küll….

tore ...
tore ...

… et siin kõik inglid koos. Nende hulgas musta palga vastuvõtjad, liikluseeskirjade rikkujad jne.Las uurijad tegelevad asjaga ja kui Rain süüdi, küllap ta siis valmis ka vastutust kandma. Lõpetaks tõesti selle kõikevihkava kommenteerimise. Elagem oma õnnelikku elu ja jätkem ennatlik halvustamine. Kust küll see kurjus?

Arnold Puusep
Arnold Puusep

Pilt räägib juba rohkem kui tuhat sõna.

Jopakolla
Jopakolla

Väga jube lõust,ei kujuta ette kui pimedamal ajal peaks tn vastu tulema……..jube

inimene
inimene

on Eesti seaduste järgi süütu, kuni kohtuotsuseni. Pole vaja sopaga loopida!

bmw plokikaan
bmw plokikaan

seadus ei luba ka altkäemaksu vastu võtta,nii et kus seda soppa näed,teada ka ju kes seda vahendas

kodanik
kodanik

seadus ei keela soppa loopida

heee....
heee....

ma tean meest ammu ja üldse mitte halvasti, aga minu sõber läbis eksami kolmanda korraga, seega …

....hee
....hee

Huvitav kas hakkas sotist kahju või miskit muud juhtus…….

Naine, 18
Naine, 18

Sain samuti esimese korraga läbi. Mees ise oli sõbralik ja väga rahulik, kommenteeris ja seletas ka kõik ilusti lahti. Kahju.

Arnold
Arnold

oleks sa meessoost olnud siis oleksid veel vähemalt kolm korda seal majas käinud

haapsalu elanik
haapsalu elanik

jamad jama

Kuli
Kuli

Noh, kui ainult 5 juhtumit on tulnud avalikuks, kus kahtlustatakse, siis tegelikult oli neid kindlasti palju rohkem. Arvestades, kui palju aastaga neid lubade tegijaid läbi käib, siis võib ainult aimata. Aga muidu, kui võimalik kuskilt nutsu rebida, siis kes ei võtaks. Enamus võtaks. Ka politseinikud sahkerdavad igasugu äridega ja pappi tuleb. Targemad muidugi igasugu pisisummadega ei tegele, sest risk suur aga, kui mängus suurem summa, siis tehakse küll. Näiteks 90-ndate lõpus jäid Viru ringil joobes juhtimisega vahele, pakkusid 300 eeku ja sõitsid edasi.

Ahti
Ahti

Isegi sajaga sai minema,mõni aeg tagasi nägin,mõõdab kiirust Ääsmäel ja elu lill,ainult kaalus tugevalt juurde võtnud,jäi meelde ainult sellepärast ,et mangus teist sajast juurde. Politsei palgaga küll sellist hamstrinägu ette ei söö.

poiss, 18
poiss, 18

Esimese katsega sain läbi, meeldiv elamus oli, professionaalne ja pingevaba.

Ahti
Ahti

Kas tegid eelneval nädalavahetusel kõvasti EELTÖÖD.

wpDiscuz