Galerii: lumine tiir mööda Läänemaad

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 25
Lumerookimine Võnnu tänaval. Foto: Urmas Lauri

Kuigi tuisk ja torm on seni olnud leebem, kui ilmateenistus eile hoiatas, pole lähema ööpäeva jooksul tuule vaibumist loota.

Lääne Elu ennelõunane tiir Läänemaa teedel kinnitas, et maha sadanud lumi ja jätkuv tuisk on muutnud tee- ja sõiduolud keeruliseks.

Korralikud liiklusolud olid enne keskpäeva Ääsmäe-Haapsalu maanteel, mis on üks riigimaanteedest, millele on teehoolduseks kehtestatud kõrgeim seisunditase. Tiiru olid sahad teinud ka väiksematel riigimaanteedel, kuid kohati oli teedele tekkinud juba tuisuvalle ja roopaid.

Transpordiameti maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa kinnitas ennelõunal, et riigiteedel on väljas üle 100 teehooldusmasina. „Meie esmane ülesanne on hoida põhimaanteed puhtad,” ütles Randmaa.

Kuna lumesadu ja -tuisk jätkuvad, siis tuleb valmis olla, et kõrval- ja tugimaanteede puhastamisega läheb aega ning sõiduolud on keerulised. Teed on muutunud libedaks ning tuulele avatud teedel võib olla lumevaalusid. Pidev lumesadu kestab kindlasti veel järgmised 24 tundi.

„Palume liiklejatel olla ettevaatlikud, võimalusel püsida kodus ning vältida liiklusesse minekut,” ütles Randmaa. „Kui liiklusesse on siiski vaja minna, siis veenduda, et auto on tehniliselt korras, autol on all korralikud talverehvid ning hoida auto paak ja telefoniaku täis.“

Fotod: Urmas Lauri

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Sass S
3 aastat tagasi

Teed lähevad selle sula lumega küll täitsa p………… !

Soola
3 aastat tagasi
Reply to  Sass S

lahjendamist veega ja iga tera läbimötlemist-kaalumist nii ,et vältida täis jämesoola puistamist maanteedele tuleb Rootsi öppima minna.