0

Vikipeedia ootab kuu lõpuni pilte kultuurimälestistest

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

30. septembrini saab iga huviline osaleda fotovõistlusel “Kultuurimälestised Vikipeediasse”. Teist aastat toimuv ettevõtmine on ülemaailmse fotovõistluse “Wiki Loves Monuments 2012” osa.

Võistlusel osalemiseks tuleks pildistada kultuurimälestiste riiklikku registrisse kantud mälestisi ning pildid septembri jooksul üles laadida. Juhised mälestiste leidmiseks leiab siit.

Eriti on oodatud pildid mälestistest, milledest Vikipeedias veel fotosid pole.

Võistluse reegleid näeb siin.

Parimate fotode autoreile on välja pandud auhinnad. Kümme žürii poolt äramärgitud fotot saadetakse edasi ülemaailmse võistluse Wiki Loves Monuments finaali ning nende autoreid premeeritakse ka muude auhindadega.

Žüriisse kuuluvad: Jaan Vali (muinsuskaitseameti esindaja), Valdo Praust (Mõisaportaali looja), Ruth Kivistik (Reisimaailma peatoimetaja), Mailis Laos (fotograaf) ja Janno Loide (Wikimedia Eesti esindaja).

Praeguseks on 1. septembril alanud võistluse jooksul üles laetud 670 pilti.

Eelmisel aastal saadeti võistlusele üle 3000 foto Eesti mälestistest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz