Ladva võit aitas maleolümpial Eesti viigini

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Ottomar Ladval kulges uude vanusegruppi üleminek valutult. Foto arhiiv.
Seni noorte seas karikaid kogunud Ottomar Ladva saab hakkama ka meeste vastu. Foto: arhiiv

112. asetusega Eesti meeskond viigistas maleolümpia neljandas voorus endast tugevama Boliiviaga (80), ainsa võidu tõi Ottomar Ladva.

14aastane Haapsalu maletaja alistas neljandal laual Jorge Molina. Roman Ezov ja Pavel Vorobjov viigistasid ning Sander Kukk kaotas.

Kolmandas voorus oli Eesti meeste koondis kaotanud Peruule 1 : 3, kusjuures Ladva tegi viigi temast 230 punkti kõrgemat ELO reitingut omava Marco Pacheroga.

Teises voorus alistas Eesti Botswana mängudega 3:1. Pavel Vorobjov, Mark Lapidus ja Ottomar Ladva võitsid, Sander Kukk kaotas.

Avavoorus, kus Ladva ei mänginud, kaotas Eesti meeskond 0 : 4 Rootsile.

Eesti järgmine vastane on Uruguay (70).

Eesti on nelja vooru järel 99. kohal 3 punktiga (1 võit, 1 viik, 2 kaotust).

Türgis Istanbulis peetaval 40. maleolümpial osaleb 150 koondist. Eesti meeskonnast on puudu reitingu põhjal tugevaimad mängijad nagu Kaido Külaots, Meelis Kanep, Aleksandr Volodin.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
kodanik
9 aastat tagasi

Peaks siiski täpsustama, et Boliivia on tugevam Eesti kolmandast koosseisust või noortekoondisest – maitse asi, kuidas me seda nimetame. See, mis maleliidus toimub, on ikka väga piinlik. Ottomari saavutusi see iseenesest mõistetavalt ei vähenda, aga neid ei maksaks ka üle hinnata.