Algas konkurss parima mahetootja ja -toote leidmiseks

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Alates tänasest saab esitada kandidaate 2012. aasta parima mahetoote ja parima mahetootja konkursile.

„Juba kolmandat korda otsime parimat mahetootjat ja –toodet,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Mahetoodete nõudlus kasvab: iga aastaga tõuseb tarbijate huvi mahetoodete vastu ja müüginumbrid suurenevad. Turule oodatakse huvitavaid ja maitsvaid toiduaineid just kodumaistelt ettevõtetelt,“ lisas ta.

Konkursile „Parim mahetootja 2012“ saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sealhulgas kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahepõllumajandusele üleminekuaja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel ning kes on aktiivsed ka väljaspool oma ettevõtte tegevust. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 25. juuni.

Konkursile „Parim mahetoode 2012“ saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoodet oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saada.

Konkursside ankeedid ja täpsemad osalemise tingimused leiab . Ankeedid peaks saatma aadressile mahepm@gmail.com 24. augustiks.

Parima tooja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad seitsmeliikmelised žüriid. Võitjad kuulutatakse välja 16. septembril Tallinnas Eesti vabaõhumuuseumi leivapäeval, kui toimub ka mahetoodete laat ja kus külastajate lemmikmahetoote valimine.

2011. aastal pälvis parima mahetootja tiitli Jaan ja Anne Kiideri Riido talu Saaremaalt. Parimaks mahetooteks tunnistati FIE Katrin Seppa-Silmere kamaga šokolaadikreem, mis kannab kaubamärki Karli ja Linda maiustused.

Konkursse korraldab põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parima mahetoote valimisel tehakse koostööd Eesti Kulinaaria Instituudiga.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
nike free 3.0 v5
10 aastat tagasi

I just couldn’t go away your web site before suggesting that I actually loved the standard info a person supply for your guests? Is gonna be again ceaselessly in order to check up on new posts.
nike free 3.0 v5 http://www.adecco.si/news/index.asp?id=85