Airport Jam jääb sel suvel ilmselt ära

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Politsei ja Ridala vald on rahul, et klubimuusikafestival Airport Jam Kiltsi lennuväljal võib sel aastal ära jääda.

Festivali korraldaja Antti Tsugart ütles, et ürituse sellesuvine saatus selgub lähinädalail. Võimaliku ärajäämise põhjusi ei soovinud ta kommenteerida.

Ridala vallavanema Toomas Schmidti sõnul on korraldajad aga öelnud, et tänavu nad taotlust ei esita. Samasugune info oli ka Haapsalu politseijaoskonna juhil Margus Kaldmal.

Kui korraldajad otsustavad taotluse ikkagi esitada, on neil varasemast keerulisem vallalt, politseilt ja Kiltsi lennuvälja omanikult Kaitseliidult luba saada. Korraldajad peavad tagama varasemast parema korra ja turvalisuse, ütles Schmidt.

Kaldma sõnul ei pane politsei üritusele kätt ette ega jalga taha ja on valmis koostööks. Praeguses vormis mõjub Airport Jam Läänemaa turvalisusele aga halvasti.

Suurem seadusrikkumine käib kaasas kõigi festivalidega ja roolijoodikutega on muret igal suvisel üritusel, aga narkoainete tarbimine on kõige suurem just Airport Jamil, nentis Kaldma.

„Läänemaale oleks parem, kui seda üritust endisel kujul enam ei tuleks,” ütles Schmidt. „Selline kuulsus pole hea ja erilist raha see vallale ei too.”

Mulluse Airport Jamiga seotud seadusrikkumisi
• 24 purjus mootorsõidukijuhti
• 2 kehalist väärkohtlemist
• 1 süütamiskatse Haapsalus
• 23 narkoaine tarvitajat
• 13 alkoholi tarvitanud alaealist
• 5 alaealiste tubakaseaduse rikkumist
• 2 avaliku korra rikkumist
• 28 piirkiiruse ületamist
• 6 juhtimisõiguseta juhti
• 2 liiklusõnnetust, inimesed viga ei saanud
• 29 väljakutset Kiltsi lennuvälja piirkonda
• 38 inimest viidi politseisse.

Allikas: Haapsalu politseijaoskond

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
67 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
'rikas
11 aastat tagasi

kuradi siis peaks terve tallinna linna karantiini võtma. kui istud kuskil kopli pargis ja mingi üle tutsand herokas suitsu tuleb küsima. või süstib seal samas kus su väike laps mängib:S mix need kuradi mendid siis midagi ette ei võtta.
ma olen näinud kuidas tallinnas narkar süstib ja mendid sõidavad mööda korjavad peale ja viivad kuskile paar kilti eemale ja lasevad uuest välja sest naad ei saa midagi teha. ja siis on probleem kui airpordil 3000inimesest 20 on tarvitanud. TRA MA EI SAA ARU MIS SIIN RIIGIS TOIMUB:D

Anonüümne
11 aastat tagasi

see on kõige suurem eesti üritus, kuidas on võimalik et see jääb ära?
inimesed ootavad seda terve aasta, ja nüüd sellinne uudis et air port jam rohkem ei toimugi?!

......
11 aastat tagasi

Vabandust, aga eesti keeles ma ei viitsi kirjutada…. Там то их специально отлавливают сутками! Если у человека нет мозгов, то он сядет за руль, в любом состоянии… и в любом месте!!!! А тут получается, что все безмозглики в одном месте, где их пасут… вот и вывод… обдалбосы-бухари и просто идиоты, сами же нарываются…. Конечно видать круче сохранить “идеальный” статус волости и показать свою прележность, запретив фестиваль… тобишь дать возможность неодэквашам разъезжать по разным регионам страны в том же состоянии с наименьшиими припятствиями… Зачем ловить в одном месте и отбирать права, штрафовать и тд… пускай творят различные ДТП везде и всюду…… Loe rohkem »

Anonüümne
11 aastat tagasi

Kui Air Port Jam ei toimu selle pärast, et mõned võimud ei andnud luba, siis palun jätke ka igasugused ossidest kubisevad Õllesummerid ja rokkaritest Rabarockid ka ära. Ebanormaalne on keelata “selline” muusika ära, kuna arvatakse, et see on narkootikumite tarbimise põhjustaja. Nagu enne mainiti, kes tahab midagi tarbida, tarbib seda nii või naa !

'rikas
11 aastat tagasi
Reply to  Anonüümne

sul on vist ossidest vale arusaam

Sven
11 aastat tagasi

Kui Airport jam ära jäeb siis pole suvek mõtet :S

M
11 aastat tagasi
Reply to  Sven

Päris masendav elu sul siis 😀

a
11 aastat tagasi

Tolerantsus näitab inimese vaimset küpsust. Aga osad on siin ikka väga nõrga vaimuga. Kas teie, kes te klubimuusikat peate triibumuusikaks, teate, et tegelikult hakati narkootikume tarbima 60. aastatel hipirocki saatel? :). Jah, just.. teie kallis rockmuusika on narkootikumide maaletooja :). Kas teate, et Viljandi folgil peeti kinni pea 100 narkouimas tegelast? Kui teil oleks natukenegi mõtlemisvõimet, saaksite aru, et narko ei ole probleem mis on põhjustatud “mingist” muusikast vaid see on hoopis probleem ühiskonnas.

Aa no mis sa ikka räägid. Ega see kellegile kohale ei jõua.

b
11 aastat tagasi
Reply to  a

Imelik, et sa väidad, et narko pole põhjustatud muusikast ning samas ütled, et rockmuusika on “narkootikumide maaletooja” Äkki jõuad kõigepealt iseendas selgusele 🙂

miki
11 aastat tagasi

Paras 😀

Tont.
11 aastat tagasi

Loodan,et narkarite suvepäevad siiski toimuvad. Sest esinejad on ju kõik ilmakuulsad ja las noored laamendavad seal põllul,mitte kuskil linnas. Kuna politseinikel on KUUPALK,siis nad ei viitsi loomulikult uimegi liigutada.Ma ka ei viitsiks. Aga kui neile anda sau ja SÄÄRIKUD ning iga roolijota või narkari eest preemiaks 50 euri,oleks kord kindlasti majas (s.t. põllul). Selle raha eest annaks nii mõnigi oma vanaemalegi amfetamiini rõngakese keele alla.

Kuidas
11 aastat tagasi

ei saa sellist muusikat nautida? isegi orkestriga saab http://www.youtube.com/watch?v=gAKy_R1XUBI

tom
11 aastat tagasi

15.03 thumbs up