Prokurör nõuab Maarannale tingimisi vangistust

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Pärnu maakohus kuulutab aprilli lõpus lahendi seksuaalkuriteos süüdistatava EELK endise diakoni ja skaudijuhi Toomas Maaranna suhtes, kellele prokurör nõudis tingimisi vangistust, kirjutab uudisteagentuur BNS.

Prokuröri hinnangul on Maaranna (49) süü seksuaalkuriteos tõendatud ning kohus peaks talle määrama üheaastase tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga. Lõppeval nädalal süüasja kinniste uste taga arutanud kohus kuulutab lahendi 27. aprillil.

“Toomast süüdistatakse selles, et ta hoidis oma elukohas enda pildistatud fotosid ja negatiive, millel on erootilises situatsioonis poseerimas erinevas vanuses kuni 14-aastased noorukid. Pildistatud oli aastatel 1984-1988, 1995-1997 ja ka 2000. aastal,” ütles prokuratuuri pressiesindaja BNSile. Samuti süüdistab prokuratuur meest kohtulahendis ettenähtud teataval erialal töötamise keelu rikkumises.

Mullu jaanuaris jõudis avalikkuse ette, et Maarand astus ülemöödunud aasta lõpus tagasi Mihkli koguduse vaimuliku ametikohalt, samuti lõpetas ta tegevuse Läänemaa skautide maleva juhina. Ühtlasi selgus, et meest on seda tüüpi kuritegude eest juba paarikümne aasta eest karistatud ning toona jäi ta ilma oma tööst kooliõpetajana.

Eesti evangeelne luterlik kirik teatas mullu jaanuari keskel, et peab endise diakoni Toomas Maaranna seksuaalkuritegude kahtluse tõttu kriminaaluurimise alla sattumist äärmiselt kahetsusväärseks.

“Konsistoorium peab oluliseks rõhutada, et kui kahtlustusel on alust, on selline juhtum äärmiselt kahetsusväärne ning sellesse tuleb suhtuda täie rangusega. Igasuguse väärkohtlemise tolereerimine on lubamatu,” teatas EELK konsistooriumi pressiesindaja Arho Tuhkru möödunud talvel jaanuaris. Ta lisas, et EELKs vaimulikuna töötamise ajal ei laekunud Maaranna suhtes kirikuvalitsusse ühtegi negatiivset signaali ega kaebust.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments