0

Haapsalu politsei vahistas väidetava pedofiili

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumid saavad sageli alguse interneti suhtluskeskkondades, kus hallipäiste meeste iharad soovid näivad elukogemuseta tüdrukuile süütu ja lõbusa mänguna. Foto Arvo Tarmula

Politsei on Haapsalus kinni pidanud mehe, keda kahtlustatakse seksuaalkuriteos alaealiste tüdrukute vastu.

62aastast meest kahtlustatakse kolme teismelise tüdruku seksuaalses väärkohtlemises, lapspornograafia valmistamises ja hoidmises ning alaealistele alkoholi pakkumises. Prokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold ütles, et kahtlustuse järgi tegutses mees eelmise aasta lõpust tänavu 8. märtsini, mil ta kinni peeti.

Praegu on mees vahi all, sest 8. märtsil rahuldas kohus prokurör Indrek Kalda taotluse võtta ta kaheks kuuks vahi alla.

62aastane mees kolis Haapsallu poolteist aastat tagasi, ta elab üürikorteris. Pidevalt ta siiski Haapsalus ei viibinud, vaid oli poole ajast piiri taga. Mehe kolm ohvrit, 13–15aastased tütarlapsed elavad kolmes eri maakonnas, üks neist Läänemaal.

Alaealisi ohvreid otsis mees interneti suhtlusportaalidest. „Kahtlustuse järgi suhtles mees tütarlastega Facebook Messengeri kaudu, kus leppis kokku kohtumised kannatanutega,” ütles Reinhold.

Suurest vanusevahest hoolimata suutis mees tüdrukud enda soovide järgi tegutsema panna. „Mingil moel suudab ta psühholoogiliselt noored nii kaugele viia, et räägib nad ära,” ütles Haapsalu politseijaoskonna juhtivuurija Vello Palmits.

Kalda sõnul algavad laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumid tihti sõbralikust ja meeldivast kontaktist internetis. „Ka antud juhul ei näinud lapsed alguses probleemi interneti teel meesterahvaga suheldes. Veelgi enam, alati ei saa lapsed oma vanuse tõttu isegi aru, et sellistes suhetes midagi valesti oleks,” ütles Kalda.

Kalda märkis, et pahatahtlikud täiskasvanud saavad noori tüdrukuid kergelt ära kasutada ja avaldada negatiivset mõju nende normaalsele seksuaalsele arengule kogu eluks.

Läänemaa politseijuht Andrei Taratuhin leidis, et vanemad peaksid rohkem jälgima, kellega nende lapsed veebis suhtlevad. „Internet on nii suur ja ahvatlev, et lapsed võivad seal igasuguste peale sattuda,” ütles ta.

Politseisse jõudis info noori neidusid ahvatlenud mehe kohta ühe tüdruku vanematelt. „Vanemad said toimunule jälile, sealt hakkas lugu kooruma,” ütles Palmits.

Kalda sõnul selgub lähiajal, kas ja millistes punktides 62aastasele mehele süüdistus esitatakse.

Taratuhin ütles, et viimastel aastatel on Läänemaal registreeritud keskmiselt 2–4 seksuaalkuritegu aastas, millest alaealiste vastu suunatuid on umbes pooled. Eelmisel aastal oli Läänemaal kaks alaealiste vastast seksuaalkuritegu, terves Eestis aga oli neid kokku 515.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz