Haapsalu õpilasfirma esindab Šveitsis kodulinna puidust viledega

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Haapsalu ja Wiedemanni gümnaasiumi liitõpilasfirma Triangle sõidab sel nädalal Šveitsi õpilasfirmade laadale end tutvustama ja kasulikke kontakte sõlmima.

Angela Leppiku juhendatava õpilasfirma liikmed Daniel Rahuvarm, Kairi Kuusemaa, Eve Kariler, Karina Todi ja Anni Rahuvarm tutvustavad 28.–30. märtsil Zürichis toimuval rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal oma ettevõtet Daniel Rahuvarmi valmistatud puidust viledega, millele tüdrukud lisavad rahvuslikus stiilis paelad.

Kairi Kuusemaa sõnul on õpilasfirma eesmärkideks müüa võimalikult palju vilesid, sõlmida kasulikke kontakte ja kandideerida messil välja antavatele auhindadele. Zürichi messile on firmal kaasa võtta 400 puuvilet.

“Puidust viled on kitsas nišš, mida keegi korralikult ei tee,” ütles Rahuvarm. “Ilusat kuju osatakse anda, aga neil ei ole heli sees.” Rahuvarmi kinnitusel on tema vilede hääl mitmeaastase harjutamise järel paigas.

Praegu oma toodangut kahes internetipoes, ühes Tallinna käsitööpoes, Hiiumaa ja Haapsalu turismiinfopunktis ning suviti Ehte käsitöö- ja kunstikojas, samuti laatadel müüva Rahuvarmi põhiliseks eesmärgiks on leida kanaleid müügivõrgustiku ülesehitamiseks. “Messil on õpilasfirmadele korraldatud kohtumised mitmete Šveitsi ärimeestega,” tõi Rahuvarm näite.

Õpilasfirma Triangle osavõttu Zürichi messist toetavad Haapsalu linnavalitsus, maakondliku arendustegevuse programm MAAKAR, MTÜ tuulberg.eu Liiga ja Martna vallavalitsus.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments