Maadlejad käisid Tallinnas vahetusõpilaseks

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Detsembrikuu teisel nädalal osales kaks Lihula gümnaasiumi ja üks Haapsalu kutsehariduskeskuse maadlushuvilist õpilast vahetusõpilasena Audentese spordikoolis.

“Riiklik õppekava näeb ette, et tuleb toetada õpilase huve ning soosida ja luua võimalusi arendamaks õpilase tugevusi. Sealhulgas huvitegevust,” ütles Lihula gümnaasiumi direktor ja maadlustreener Janar Sõber. “Kui maal õppivate noorte julgus või võimalused on kesised, et sõita vahetusõpilaseks näiteks Uus-Meremaale, siis võib seda võimalusel teha kodumaal ning piirduda mõnesaja kilomeetrise distantsiga. Ühtepidi säilib turvatunne ja teisalt on keskkond siiski nii palju võõras, et päris koduselt end seal ei tunne, vähemalt esialgu mitte. Kohale saabudes oli näha mitmeid tuttavaid maadlejaid Haapsalust, mis tekitas kodusema tunde.”

Päevakava nägi välja nagu spordikooli õpilastel ikka: 8.30 algavad tunnid, 10.20 on esimene treening. Lõuna ajal pikem söögipaus ja puhkus ühiselamus, seejärel tagasi kooli. “Kasvueas noorsportlase arengu üks põhivajadusi on mitmekülgne ja külluslik toit ning puhkus,” seletas Sõber.

Õhtul kell 18.00 ajal toimus teine treening (pallimäng, ujumine või jõusaal). Ja niimoodi viis päeva järjest.

“Tähtis on, et noortel oleks eeskujud kellega nad sooviksid sarnandeda. Kui olümpiavõitja tuleb sulle näiteks kooli, vaatab sulle silma ja räägib oma elust ja õnnestumistest, siis on see mõjus. Samuti võib, maailmameistriga õlg-õla kõrval trenni lõhkuda, olla soov, mille täitumist noor sportlane ootab. Ka see kui sinuga tegeleb maailmameistri treener, kes on aastaid tagasi olnud samasugune ja samast kandist pärit noor kui sa ise, on auasi. Olgu seda siis kasvõi viis päeva,” leidis Janar Sõber.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments