0

Leemekulbiliigutajad valisid maitsvaima hoidise

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

29. oktoobril said Martna põhikoolis neljandat sügist kokku valla tegusad leemekulbiliigutajad, et degusteerida üksteise uusi huvitavaid hoidiseid. 

Ettevõtmise läbiviija Maimu Neuhofi sõnul oli hoidiseid palju, üks krepkam kui teine: "Suud jäid avatuks tükiks ajaks, lonks vett ja järgmise kallale!" Ka keediseid oli hulgi, neid prooviti pannkookidega.

Neuhof ütles, et naised olid suures hädas: "Ei jõutud kuidagi selgusele, milline on kõige parem!"

Siiski tehti lõpuks otsus — väga tasavägiselt konkureerisid omavahel soolane ja magus, lisahäältega jäi peale magus. Võitjaks osutus Anne Lauri kõrvitsamoos, teiseks hääletati Aire Aljaste valmistatud lehterkukeseened omas mahlas.

Vallavanem Tiiu Aaviku sõnul on tegemist igati vahva traditsiooniga. "Ise ette võetud asjad on kõige elujõulisemad," ütles ta. "Mulle meeldib, et naised katsetavad, mängivad maitsetega. Ühesugused hoidised tüütavad ära — siis proovitakse eripäraste asjadega maitset põnevamaks teha."

Lisaks hoidiste maitsmisele vaadati kodudest toodud vanu tikitud või pitsiga köögirätikuid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
perenaine
perenaine

kus saaks neid retsepte…

wpDiscuz