Lääne–Nigula valla juhtimine on jagatud kolme osakonna ja kantselei vahel, vallavanemal asetäitjat ei ole, vajadusel asendab teda Oru endine abivallavanem Varje Paaliste.
Kokku on vallavalitsuse uues struktuuris 16 ametnikku.
Vallavanema Mikk Lõhmuse sõnul tõusis kõigi ametnike palk. Selle aasta eelarve lubab valla palgal inimestele vähemalt 5protsendilist palgatõusu. Enim, rohkem kui kolmandiku tõusis mõne sotsiaaltöötaja palk. Nende palk oli tööd arvestades väga vilets, selgitas Lõhmus. Osakonnajuhatajate ja vallasekretäri palk on 1200 eurot. Vallavanema palgaks määras volikogu 1900 eurot.
Palga määramisel peeti silmas, et palk oleks naaberomavalitsuste kõrval konkurentsivõimeline, lisas Lõhmus.
„Valla halduskulu ei tohi suureneda,” ütles Lõhmus, „palk tõusis koondamiste ja efektiivsuse arvel.”
Töö kaotas kaheksa inimest, nende seas Taebla kultuuri– ja sporditöö spetsialist Urmas Naudre. Tööd ei jagunud ka kahele koristajale–heakorratöötajale, osalise koormusega haridusnõunikule ja neljale raamatupidajale. Vallavanema sõnul oli kaheksa raamatupidajat liiga palju, piisas neljast.
„Eesmärk oli saavutada kõige efektiivsem töökorraldus,” ütles Lõhmus uue struktuuri kohta. „Jälgisime ühinemislepingu tingimusi ja et elanike teenindus oleks parim.”
Tagasilöökidena nimetas Lõhmus sotsiaaltöötaja Leili Mutso ja Oru teeninduskeskuse abivallasekretäri Anneli Nõupuu lahkumissoovi.
Lõhmuse sõnul peaks teeninduskeskuse töö üle võtma Oru raamatukogu vallamaja esimesel korrusel. Sealt saab vajalikke blankette, anda digiallkirja ja teha muid toiminguid Taeblasse minemata.
„Nõnda võib raamatukogu ka lugejaid juurde saada,” lootis Lõhmus.
Ametnike põhitöökoht on Taebla vallamajas, aga Risti ja Oru teeninduskeskusse jääb vähemalt üks sotsiaalala ja üks kantseleitöötaja. Orule jääb Paaliste, Ristile abivallasekretär Heli Randes ja sotsiaaltöö spetsialist Eva–Liisa Jaanisk.
Tööle võetakse otse vallavanemale alluv arendusnõunik. Tema töö on arengukava koostamine, projektid, rahataotlused, ettevõtete ja MTÜde nõustamine, müügi– ja turundustöö, loetles Lõhmus. Arendusjuht valitakse viie kandidaadi seast tuleval nädalal.
Lõhmuse sõnul on kaalumisel haldusjuhi ametikoha loomine, sest vallal on palju kinnisvara: koolid, lasteaiad, hooldekodud, vallamajad. Keegi peab nendega tegelema.
Esialgu ei saa aga haldusjuhti palgata, sest ei ole raha.
Vähemalt ei pea vallaametnikke tööajal kusagilt kohvitoast otsima ja leiavad võimalust rohkem põhitööga tegeleda. Igatahes edu.
Enne liitumist loeti kolme valla peale kokku 29 ametnikku. Seega oli tõesti õigus neil ,kes ütlesid ” kui nüüd töötajate arvu ei õnnestu vähendada 3 korda ,siis 2 korda kindlasti” Õnnestuks seda nüüd hoida sellisena.
Muidugi võiks vinguda töötuse suurendamise pärast . Vinguda saab ju alati 🙂 Mina seda igatahes ei tee. Töötegija leiab alati omale töökoha.