Seoses meedias esile kerkinud vee kvaliteedi küsimusega Eestis palub Haapsalu Veevärk oma klientidel säilitada rahu.
„Postimehe artikkel tugineb 2004. aasta põhjavee uuringule, mille põhjal ei tasuks teha ennatlikke järeldusi, et 2018. aasta Haapsalu kraanivesi ei vasta nõuetele,” ütles Lääne Elule Haapsalu Veevärgi juhatuse liige Kaido Erik.
Eriku sõnul analüüsib Haapsalu Veevärk vett seadusega kehtestatud regulaarsusega ja keskkonnaameti hinnangul ei ületa Haapsalu joogiveest võetud veeproovid seadusega ettenähtud radioaktiivsuse määra.
Sel nädalal kirjutas Postimees, et viiendik Eesti elanikest tarvitab radioaktiivset kraanivett. Keskkonnaministeeriumi põhjaveekomisjoni hinnagul on radioaktiivne ka Haapsalu põhjavesi, mille kiirgustase ületab ohtlikkuse piiri, kui seda tarvitada joogiveena.
Radioaktiivne raadium pärineb kambriumi-vendi ladestu veekihist, mis on maapinnale kõige lähemal Põhja-Eestis. Kiirguse olemasolu saab kindlaks teha ainult dosimeetriga. Kiirgusohu uurimisel arvestatakse päevaseks tarbitud joogivee koguseks kaks liitrit.
Hr Kaido Erik
Ootame Ra-226 ja Ra-228 sisaldust joogivees koos piirnormiga.
Aga hr. Erik võiks teha siis avalikuks Haapsalu vee näitajad.!
Päästeameti dosimeetriga iga tahes tassitäis vett mõõdetuna annab kümne kordselt ületava näidu,mis tervisele veel ohutu…
Tuleb Lätimaad tihemini külastada…lootma peab,et õlu ei kiirga…
Riia linnas juuakse ainult pudelivett
Aga mis siis saab kui ongi nii?
Jood pudelivett. Käid ainult dussi all,tapab hästi baktereid.