Kristin Kuusk: pooled perearstid kasutavad digiteenindusplatvorme

Tervisekassa perearstide digiteenindusplatvormide projektijuht Kristin Kuusk. Foto tervisekassa

Sellest aastast rahastab tervisekassa perearstiabis digiteenindusplatvormide kasutamist. Platvormid toetavad nii perearstikeskuste tööd kui ka teevad inimestele oma perearsti poole pöördumise lihtsamaks.

Perearstiabi digiteenindusplatvormid on veebilehitsejapõhised tarkvaralahendused, mille kaudu saavad patsiendid võtta ühendust oma perearstikeskusega. Elektroonilised pöördumised jõuavad ravimeeskonna töölauale, kus perearst või -õde sorteerib need kiireloomulisuse järgi. Kui perearstikeskus on inimese mure üle vaadanud ja planeerinud jätkutegevused, saab patsient digikeskkonnas teavituse või telefonikõne. Digiteenindusplatvormide kaudu saab inimene perearstikeskusse pöörduda ööpäev läbi ja ka nädalavahetustel, kuid perearstikeskused tegelevad patsientide murede lahendamisega lahtiolekuaegadel.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments